Klaipėdos politikas V. Titovas nuteistas už A. Ramanausko-Vanago vardo niekinimą: sprendimą skųs

12 000 eurų. Tokią baudą Klaipėdos teismas skyrė prieštaringai vertinamo veikėjo Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą paniekinusiam Viačeslavui Titovui. Pats politikas savo kaltės nepripažino.

Prieš posėdį Klaipėdos apylinkės teisme sakęs, kad tikisi teisingumo, išgirdęs sprendimą 41 metų V.Titovas ėmė nepritariamai purtyti galvą: „Manau, kad šiandien teisingumas pralaimėjo. Būtinai skųsiu teismo sprendimą, manau, jis labai neobjektyvus. Tokią bausmę vertinu kaip mokestį už laisvą žodį mūsų valstybėje. Tokia suma man yra labai didelė. Turiu šeimą, auginu tris vaikus.“

Jis pridūrė, kad savo nuomonės dėl A.Ramanausko-Vanago veiklos nepakeitė: „Manau, kad jis buvo klaidingai reabilituotas, Lietuvos teismas tai turi persvarstyti.“

Prokuroras Simonas Genys buvo prašęs teismo V.Titovui skirti 1 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, o jos vykdymą atidėti.

„Piniginė bauda – griežta, bet ar toks sprendimas pasieks bausmės vykdymo tikslus – didelis klausimas. Veiksmai, nukreipti prieš A.Ramanauską-Vanagą ir Lietuvos partizanus, yra ypač pavojingi. Tai galėtų geriau paaiškinti specialistai, bet šiuo atveju kėsinamasi į Lietuvos istorinį tapatumą, o žmonės, kovoję už Lietuvos nepriklausomybę, yra niekinami“, – kalbėjo S.Genys, svarstysiantis galimybę apskųsti teismo sprendimą.

V.Titovas nuteistas dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

Audringos diskusijos kilo praėjusią vasarą, kai buvo nuspręsta Klaipėdoje įamžinti partizanų vado atminimą – pritvirtinti atminimo ženklą prie Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto fasado S.Nėries gatvėje. Čia 1937–1939 metais A.Ramanauskas-Vanagas studijavo tuomečiame Klaipėdos pedagoginiame institute.

Klaipėdos tarybos narys V.Titovas Lietuvos partizanų vadą A.Ramanauską- Vanagą apkaltino nekaltų žmonių žudymu – teigė, kad jis susijęs su maždaug 8 tūkst. civilių žmonių nužudymu.

Po tokių pareiškimų Klaipėdos politikai kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą dėl politiko apkaltos. Teismas nusprendė, kad jis sulaužė priesaiką. Nelaukęs balsavimo dėl apkaltos iš Klaipėdos miesto tarybos V.Titovas atsistatydino pats.

Tačiau V.Titovo tai nesustabdė. Su visuomeniniu komitetu „Titov ir teisingumas“ jis žengė į Klaipėdos mero rinkimus. Nors meru netapo, bet vėl pateko į tarybą – rinkimuose jo vadovaujamas komitetas sulaukė septynių procentų uostamiesčio gyventojų palaikymo ir miesto taryboje turi dvi vietas. Prieš tai jis teturėjo tik vieną.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s