Išrinktojo Ukrainos prezidento V.Zelenskio inauguracija vyks gegužės 20-ąją

Išrinktojo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio inauguracija vyks gegužės 20 dieną, ketvirtadienį nusprendė šalies parlamentas. Už atitinkamą pasiūlymą per Aukščiausiosios Rados plenarinį posėdį balsavo 315 parlamentarų. „Prieš“ balsavo du įstatymų leidėjai.

Ceremonija prasidės pirmadienį 10 val. vietos (ir Lietuvos) laiku Ukrainos parlamente. Išrinktasis prezidentas nekart kaltino parlamentarus tyčia atidėliojant jo inauguraciją. V.Zelenskis pageidavo, kad jo priesaikos ceremonija vyktų sekmadienį, gegužės 19-ąją, tačiau siekdami išvengti pirmalaikių parlamento rinkimų Aukščiausios Rados deputatai atidėjo ceremoniją į kitą dieną su pretekstu kad toks žingsnis esą būtų kontroversiškas, nes tądien Ukrainoje minima Krymo totorių deportacijos pradžios atminimo diena.

Ukrainos prezidento rinkimai vyko balandžio 21 dieną. Juose aktorius ir komikas V.Zelenskis didele persvara nugalėjo dabartinį šalies vadovą Petro Porošenką. 41-erių V.Zelenskis, kurio vienintelė politinė patirtis yra prezidento vaidmuo viename televizijos seriale, per balsavimą užsitikrino 73,2 proc. rinkėjų palaikymą. Per savo kampaniją jis žadėjo išnaikinti giliai įsišaknijusią korupciją ir užbaigti Rytų Ukrainoje vykstantį karą su Maskvos remiamais prorusiškais separatistais. V.Zelenskis taip pat kaltino kadenciją baigiantį P. Porošenko nieko nepadarius, kad pagerėtų ukrainiečių gyvenimo lygis ir sumažėtų skurdas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s