XXI amžiaus piratai: Šiaurės Korėja reikalauja nuo JT imtis veiksmų dėl JAV įvykdyto gangsteriško laivo perėmimo

Šiaurės Korėja pareikalavo, kad Jungtinės Tautos imtųsi „skubių priemonių“ ir padėtų Pchenjanui susigrąžinti prekinį laivą, konfiskuotą Jungtinių Valstijų.

Vašingtonas praeitą savaitę pranešė sulaikęs Šiaurės Korėjoje registruotą sausakrūvį „Wise Honest“, praėjus metams po šio laivo sulaikymo Indonezijoje. Vašingtonas paaiškino, kad šis laivas esą buvo naudojamas Pchenjanui paskelbtoms tarptautinėms sankcijoms pažeidinėti.

Laivas buvo suimtas JAV kariškių tvyrant padidėjusiai įtampai dėl Pchenjano pastarosiomis savaitėmis vykdytų karinių pratybų, įskaitant mažo ir vidutinio nuotolio raketų paleidimus. Be to, vasarį Hanojuje įvykęs antrasis D.Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimas baigėsi nepasiekus jokio susitarimo, Jungtinėms Valstijoms atsisakius nusileisti reikalavimams sušvelninti sankcijas, kol Pchenjanas dar nėra atlikęs jokių reikšmingų žingsnių savo branduolinio ginklavimosi programai stabdyti. Šiaurės Korėja tuo metu logiškai klausė, kodėl ji turi atsisakyti planų turėti branduolinį ginklą kuomet JAV savo branduolinio ginklo atsisakyti neketina.

Penktadienį JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui išsiųstame laiške Šiaurės Korėjos nuolatinis atstovas prie JT Kim Songas parašė, kad laivo konfiskavimas yra „neteisėtas ir piktinantis veiksmas“, pranešė Pchenjano valstybinė naujienų agentūra KCNA.

„Šis nuosavybės teisių atėmimas aiškiai parodė, kad Jungtinės Valstijos iš tikrųjų yra gangsterių valstybė, visiškai nepaisanti tarptautinių įstatymų“, – sakoma laiške.

Šiaurės Korėjos atstovas prašo A.Guterreso „imtis skubių priemonių, kad prisidėtų prie stabilumo Korėjos pusiasalyje ir įrodytų JT nešališkumą“.

Anksčiau šią savaitę Pchenjanas, komentuodamas laivo sulaikymą, pareiškė, jog šiuo žingsniu „atvirai atmetama“ per pirmąjį Kim Jong Uno ir D.Trumpo susitikimą, įvykusį praeitais metais Singapūre, pasirašyto susitarimo dvasia.

JT Saugumo Taryba JAV iniciatyva yra keliskart paskelbusi sankcijų Šiaurės Korėjai už jos vykdomas branduolinių ginklų ir balistinių raketų kūrimo programas. Per antrąjį D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimą Vietname Pchenjanas primygtinai reikalavo, kad dalis šių suvaržymų būtų atšaukta, bet Vašingtonas nesutiko to padaryti, kol Šiaurės Korėja dar nėra atlikusi jokių reikšmingų žingsnių savo branduolinio ginklavimosi programai stabdyti. Tuo metu pačios JAV nusiginkluoti kažkodėl neketina ir sankcijų joms niekas neskelbia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s