Turkija planuoja kartu su Rusija gaminti raketų sistemas „S-500“

Turkijai iš Rusijos nupirkus raketinės gynybos sistemų „S-400“, šalies prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas šeštadienį paskelbė, kad jo šalis kartu su rusų partneriais gamins zenitines raketų sistemas „S-500“.

Turkijos siekis nusipirkti sistemų „S-400“ dar labiau padidino įtampą tarp Ankaros ir Vašingtono, kuris ne kartą perspėjo turkus dėl pasekmių, įskaitant sankcijas.

„Nėra absoliučiai jokio klausimo, kad (Turkija) žengtų žingsnį atgal nuo „S-400“ įsigijimo. Tai sudarytas sandoris“, – Stambule sakė R.T.Erdoganas.

„Po „S-400“ bus bendra „S-500“ gamyba“, – pareiškė prezidentas klausimus uždavinėjusiai jaunimo auditorijai.

NATO sąjungininkių Turkijos ir JAV santykiai pašlijo dėl daugelio klausimų, įskaitant Amerikos paramą Sirijos kurdų pajėgoms, kurias Ankara laiko teroristais, ir JAV atsisakymą išduoti musulmonų pamokslininką, Turkijos kaltinamą dėl 2016 metų bandymo įvykdyti valstybės perversmą ir nušalinti R.T.Erdoganą nuo valdžios.

Vašingtonas sako, kad susitarimas su Maskva pirkti rusiškų sistemų „S-400“ kelia grėsmę Vakarų gynybai, ir siekdamas sustabdyti pirkimą balandžio mėnesį nutraukė Turkijos dalyvavimą JAV naikintuvų „F-35“ programoje.

Jungtinėse Valstijose yra turkų pilotų, kurie mokosi skraidyti „Lockheed Martin“ gaminamais „F-35“. Iš viso Turkija turėtų nupirkti 100 šių naikintuvų.

Pasak R.T.Erdogano, dėl JAV susirūpinimo „S-400“ ir „F-35“ suderinamumu Turkija atliko techninių studijų ir jokių problemų nenustatė.

Šalies prezidentas taip pat tvirtino, kad „anksčiau ar vėliau“ jo šalis gaus ir savo naikintuvus „F-35“. Nepaisydamas sankcijų grėsmės R.T.Erdoganas pakartojo, kad sistemos „S-400“ turi būti pristatytos liepos mėnesį, „bet tai galėtų būti ir paankstinta“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s