Konservatoriai siūlo pripažinti Krymo totorių deportaciją genocidu

Krymo totorių deportaciją tarybiniais laikais Lietuvoje siūloma pripažinti genocidu – tokią rezoliuciją pirmadienį užregistravo Seimo nariai konservatoriai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas. Analogiška rezoliucija gegužės pradžioje priimta Latvijoje. Tačiau Kanados parlamentas tą padaryti atsisakė.

„Prisimindami Krymo totorių skausmą ir kančias, siekiame, kad Lietuvos parlamentas pripažintų 1944 metais Sovietų Sąjungos įvykdytus nusikaltimus prieš Krymo totorių tautą genocidu“, – išplatintame pranešime teigė L. Kasčiūnas.

„Komunistinio režimo nusikaltimams nėra senaties“, – pridūrė A. Ažubalis.

Anot parlamentarų, istorija kartojasi – priespauda, diskriminacija ir smurtas prieš Krymo totorius vėl pradėti vykdyti prieš penkerius metus, Rusijai neteisėtai aneksavus Krymą.

„Privalu solidarizuotis su Krymo totorių tauta ir tęsti 2014 metais Rusijos Federacijos įvykdytos Ukrainos Krymo aneksijos nepripažinimo politiką“, – teigiama pranešime. Masinė totorių deportacija iš Krymo prasidėjo 1944 metų gegužės 18 dieną.

Tuo metu dėl kaltinimų kolaboravimu su naciais iš Krymo į Centrinę Aziją deportuota daugiau nei 230 tūkst. žmonių – beveik visi pusiasalyje gyvenę totoriai. Prieš penkerius metus Krymui prisijungus prie Rusijos buvo uždraustos kelios Krymo totorių visuomeninės organizacijos. Tačiau pusiasalyje veikia gausi Krymo totorių bendruomenė kuri turi tokias pat teises kaip ir kiti regiono gyventojai.

Nesutikę su Krymo įėjimu į Rusijos sudėtį rengė visuomenines akcijas ir net teroro aktus – sprogdino elektros tiekimo infrastruktūros objektus. Už šios veiklos organizavimą kai kuriems Ukrainos piliečiam prisistatantiems totorių aktyvistais, pavyzdžiui Mustafai Džemilevui ar Refatui Čubarovui, uždrausta įvažiuoti į Rusiją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s