(Ne)matoma rinkos ranka: JAV apribojo bet kokį „Google“ bendradarbiavimą su Kinijos „Huawei“

Mes daugelį metų girdėjome mantras apie aukščiausias vakarų vertybes – ekonomikos bei verslo laisvę, nematomą rinkos ranką ir taip toliau. Tačiau paskutiniai JAV režimo veiksmai parodė kad tai yra visiškas melas.

Jungtinės Amerikos Valstijos privertė bendrovę „Google“ nutraukti „Android“ licencijavimą Kinijos įmonei „Huawei“.

„Huawei“ yra viena iš Kinijos tarptautinių telekomunikacijų įrangos ir buitinės technikos ir elektronikos gamintojas. Kompanijos bendrasis turtas sudaro beveik 100 mlrd. JAV dolerių.

Komentuodamas šią situaciją, amerikiečių kompanijos „Google“ atstovas pasakė: „Mes tiesiog paklūstame įsakymui ir dabar vertiname jo pasekmes.“

Įsakymas šiuo atveju yra naujausias JAV Komercijos departamento sprendimas įtraukti „Huawei“ į bendrovių, kurioms neleidžiama pirkti technologijų iš JAV bendrovių be specialaus JAV vyriausybės leidimo sąrašą.

„Google“ atstovas naujienų agentūrai „Reuters“ patvirtino, kad dabar „Huawei“ telefonuose jau esančios „Google Play“ ir kibernetinio saugumo „Google Play Protect“ paslaugos veiks ir toliau – šis sprendimas tokių paslaugų paveikti negali nes žmonės už jas jau sumokėjo. Tačiau visiškai šių paslaugų atnaujinimų diegimas, taip pat – jų diegimas į naujai gaminamus „Huawei“ įrenginius.

Be to, nuo šiol „Huawei“ bus priversti naudoti laisvai prieinamą „Android Open Source Project“ (AOSP) programinę įrangą – kinų bendrovės telefonuose negalės būti diegiamos itin svarbios ir dažnai naudojamos „Google“ paslaugos bei programėlės, kurios „Android“ naudotojams yra labai įprastos. O tai reiškia, kad mažės ir „Huawei“ įrenginių kibernetinis saugumas: net ir saugumo naujinius šios bendrovės telefonai gaus tik tada, kai šie pateks į AOSP.

Kol kas sunku pasakyti, kaip šis pokytis paveiks visą platų „Huawei“ ir „Android“ integracijų spektrą, tačiau akivaizdu kad Kinijos telekomunikacijų milžinė praras savo rinkos dalį o kartu su ja ir milijardus dolerių.

„Huawei“ pastaruoju metu patiria vis didėjantį JAV spaudimą, jį motyvuojant susirūpinimu dėl kibernetinio saugumo. Esą, Kinijos vyriausybė galėtų pasinaudoti „Huawei“ įranga šnipinėjant JAV telekomunikacijų tinkluose. Tačiau jokių įrodymų to JAV nepateikė. Tuo tarpu įrodyta kad pačios JAV aktyviai šnipinėjo savo sąjungininkus Europoje (tame tarpe Vokietijos kanclerę Angelą Merkel) besinaudodama savo techniniais sprendimais. Bet tas joms reikšmės neturi.

Tuo tarpu Kinijos bendrovės atstovai nepaliaujamai kartoja, jog Kinijos vyriausybė neturi jokios galimybės kenkti jų programinei įrangai ir diegti į ją „galines duris“ (angl. backdoor).

„Microsoft“ apie bendradarbiavimo su „Huawei“ bendradarbiavimo sustabdymą neskelbia. Tačiau tai yra JAV kompanija, todėl nebūtų nieko keisto, jei tai nutiktų ir jai.

Pirmadienio „Huawei“ kompanijos pranešimas:

„Huawei“ labai prisidėjo prie „Android“ kūrimo ir augimo visame pasaulyje. Būdami vienu pagrindinių „Android“ pasaulinių partnerių, mes glaudžiai bendradarbiavome su atviro kodo platforma, kad sukurtume ekosistemą, kuri būtų naudinga tiek vartotojams, tiek pramonei. „Huawei“ ir toliau teiks saugumo atnaujinimus ir palaikymą visiems esamiems „Huawei“ ir „Honor“ išmaniesiems telefonams bei planšetiniams kompiuteriams – tiek parduotiems, tiek dar tik laukiantiems sandėliuose visame pasaulyje. Mes ir toliau kursime saugią ir tvarią programinės įrangos ekosistemą – kad galėtume suteikti geriausią patirtį visiems vartotojams visame pasaulyje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s