Pirmalaikiai Ukrainos parlamento rinkimai vyks liepos 21-ąją

Naujasis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis antradienį pasirašė dekretą, kuriuo paleido Aukščiausiąją Radą ir paskelbė pirmalaikius parlamento rinkimus. Jie vyks liepos 21 dieną.

V.Zelenskio teigimu, mažas ukrainiečių pasitikėjimas parlamentu ir tai, kad nuo 2016-ųjų nėra realios koalicijos, yra pakankamos priežastys paleisti parlamentą, sakoma prezidento tinklalapyje.

Savo inauguracijos kalboje pirmadienį buvęs aktorius pareiškė, kad paleis parlamentą ir sušauks pirmalaikius rinkimus. Eiliniai Aukščiausiosios Rados rinkimai turėtų vykti šių metų spalį.

Antradienį susitikęs su šalies parlamento frakcijų lyderiais V.Zelenskis pareiškė, kad dabartinį parlamentą palaiko vos 4 proc. ukrainiečių.

Praėjus mėnesiui po triuškinamos pergalės prieš ligšiolinį valstybės vadovą Petro Porošenko šis 41 metų aktorius tapo jauniausiu Ukrainos prezidentu nuo nepriklausomybės atkūrimo.

Per savo prezidento rinkimų kampaniją jis stengėsi išnaudoti visuomenės nusivylimą politiniu isteblišmentu ir žadėjo „sulaužyti sistemą“. Jo kontraversiškas sprendimas skelbti pirmalaikius rinkimus daugelio Ukrainos politikų laikomas bandymu įgyti pagreitį ir sustiprinti savo valdžią pačioje populiarumo viršūnėje.

Pirmadienį Ukrainos premjeras Volodymyras Hroismanas paskelbė, kad ketina atsistatydinti gegužės 22-ąją, po vyriausybės posėdžio. V.Zelenskis taip pat paragino atsistatydinti Ukrainos saugumo tarnybos (SBU), Generalinės prokuratūros, Gynybos ministerijos vadovus, lojalius jo pirmtakui Petro Porošenkai, tačiau šiems žingsniams reikia parlamento pritarimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s