Kultūros ministras kviečia neskubėti spręsti dėl P. Cvirkos paminklo

Lietuvos Rašytojų Sąjungai penktadienį išplatinus višąjį laišką su raginimu išsaugoti rašytojui ir sovietmečio veikėjui Petrui Cvirkai skirtą paminklą Vilniuje, kultūros ministras taip pat kviečia savivaldybę neskubėti priimti sprendimų ir rengti diskusijas šiuo klausimu.

„Rekomenduočiau nepriimti skubotų sprendimų, rengti platesnę diskusiją, ko ir prašo Rašytojų Sąjunga“, – žiniasklaidai pasakė Mindaugas Kvietkauskas.

Savo kreipimąsi Lietuvos Rašytojų Sąjunga adresavo M. Kvietkauskui bei Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui, kuris penktadienį buvo nepasiekiamas.

Pats M. Kvietkauskas sako kaip literatūrologas tyrinėjęs P. Cvirkos ir kitų sovietmečio rašytojų palikimą. Jo nuomone, į diskusijas šiuo klausimu turėtų įsitraukti ne tik Kultūros ministerija, bet ir Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija.

„Kadangi čia susiduriame su sovietmečio palikimu, atminties klausimu, bet kartu ir su literatūros klasiko įamžinimu, reikėtų aptarti, kaip galėtų šis skveras atrodyti ateityje, kaip jis turėtų būti formuojamas. Manau, reikėtų kalbėti apie šios erdvės galimas skirtingas koncepcijas, skirtingus siūlymus, bet ne apie paminklo griovimą ar negriovimą“, – teigė ministras.

Paminklo nukėlimo šalininkai teigia, kad P. Cvirka nuo 1940-tųjų aktyviai bendradarbiavo su Maskva, vėliau vadovaudamas LTSR Rašytojų Sąjungai šalino iš jos kolegas už antisovietines pažiūras, perduodavo informaciją sovietų saugumui.

Paminklo gynėjai ragina vertinti P. Cvirką kaip klaidų padariusį, bet talentingą lietuvių prozos klasiką bei neužsiimti sovietmečio palikimo cenzūra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s