Lietuva neįsileido „Sputnik news“ vyriausiojo redaktoriaus

„Sputnik news“ vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas antradienį nebuvo įleistas į Lietuvą. Valstybės sienos apsaugos departamento (VSAT) Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis patvirtino, kad toks atvejis buvo.

M.Kasemas yra Latvijos pilietis, tačiau ir Lietuvos Sąjungos šalies piliečio Lietuva  gali nesileisti. Jis šiandien priešpiet atskrido į Vilnių reisu iš Maskvos.

„Jis yra įtrauktas į sąrašus asmenų, kuriems uždrausta atvykti į Lietuvos Respubliką. Pasieniečiai tikrindami asmens dokumentus tai nustatė ir buvo priimtas sprendimas dėl neįleidimo į šalį. Įteiktas jam pranešimas, kad draudžiama atvykti“, – pranešė G.Mišutis.

Pasak VSAT atstovo, M.Kasemas pats įsigijo bilietą į Rygą ir netrukus turi palikti Lietuvą. Jis yra įtrauktas į sąrašus asmenų, kuriems uždrausta atvykti į Lietuvos Respubliką.

„Jis buvo palydėtas iš pasienio užkardos iki laipinimo“, – teigė jis.

G.Mišutis paneigė „Sputnik news“ teiginius neva M.Kasemas buvo sulaikytas.

„Jis nebuvo sulaikytas. Jis praleido laiką pasieniečių užkardoje, nes skirtumai tarp jo atvykimo reiso ir išvykimo reiso į Rygą, nemaži, o jis kažkur turėjo būti pareigūnų priežiūroje, nes jis neįleidžiamas į Lietuvą. Jis negali būti laisvai. Jis buvo palydėtas net iki lėktuvo“, – teigė VSAT atstovas.

Pasak jo, buvo vykdomi formalumai – pildomi dokumentai.

„Minutėmis nepasakysime, kiek jis buvo apklausinėjamas, o kiek laukė kito skrydžio. Kadangi atvyko 10.30 val., o išvyksta dabar, tai susidaro tos kelios valandos. Viskas yra normalu“, – teigė G.Mišutis.

Matyt Lietuvos pasieniečiai išrado naują darbo su žmonėmis teisinę formą: atseit kai pilietis „turi būti pareigūnų priežiūroje“, kai jis „negali būti laisvai“, kai jis yra „apklausinėjamas“ tai nėra sulaikymas. O kas tai yra???

„Sputnik news“ teigimu, M.Kasemas atvyko į Lietuvą darbo tikslais. Pažymima, kad jam penkerius metus uždrausta atvykti į Lietuvą.

Lietuvos žvalgyba pernai skelbė, kad „Sputnik Lietuva“ yra vienas Rusijos įrankių vykdyti informacinę politiką Lietuvoje. Anot jos, per šį portalą siekiama plėsti Rusijos įtaką Lietuvos informacinėje erdvėje, skleisti antivakarietiškas nuotaikas, formuoti Kremliui palankią viešąją nuomonę. Šaltiniai įvairiose institucijose nurodė, kad M.Kasemas į nepageidaujamų Lietuvoje asmenų sąrašą įtrauktas šiemet gegužę. Valstybės saugumo departamentas (VSD) situacijos nekomentavo.

Kai Rusija neįsileidžia kitų šalių žurnalisto – tai yra „kruvinas Kremliaus režimas“, o kai neįsileidžia Lietuva – tai yra veiksmai demokratijai apginti. Kaip nesupainioti?…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s