„Ukrainietis“ Michailas Saakašvilis sugrįžo: pasitiko su duona ir druska

Buvęs Gruzijos prezidentas ir buvęs Odesos srities gudernatorius Michailas Saakašvilis trečiadienį sugrįžo į Ukrainą. Anksčiau jam buvo sugrąžinta šalies pilietybė.

Į tarptautinį Kijevo Boryspolio oro uostą M. Saakašvilis atskrido lėktuvu iš Varšuvos. Jį pasitiko keli šimtai šalininkų ir daugybė žurnalistų. Politiko pasitikimą oro uoste tiesioginiame eteryje transliavo kelios Ukrainos televizijos.

Jis praėjo pro pasų kontrolę. Terminale M. Saakašvilį pasitiko su duona ir druska, buvo sugiedotas Ukrainos himnas, šalininkai skandavo jo pavardę.

Gegužės 28 dieną naujai išrinktasis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis atšaukė savo pirmtako Petro Porošenkos sprendimą atimti iš M. Saakašvilio Ukrainos pilietybę.

2017 metų liepą, M. Saakašviliui viešint Jungtinėse Valstijose, prezidentas P. Porošenko atėmė iš jo Ukrainos pilietybę. Gruzijos pilietybės jis neteko 2015-aisiais, kai buvo paskirtas Odesos gubernatoriumi. 2017 metų rugsėjo mėnesį M. Saakašvilis, lydimas šimtų savo šalininkų, kirto valstybinę sieną ir sugrįžo į Ukrainą iš Lenkijos. Rugsėjo 22 dieną teismas pripažino M. Saakašvilį kaltu dėl neteisėto Ukrainos sienos kirtimo. Praėjusių metų vasario 12-ąją M. Saakašvilį viename restorane Kijevo centre sulaikė kaukėti vyrai. Tą pačią dieną jis buvo deportuotas į Lenkiją, iš kur nuvyko į Nyderlandus, nes yra vedęs šios šalies pilietę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s