Seimo pirmininku bus „socialdarbietis“, S. Skvernelis pasilieka – valdantieji

Trijų partijų vadovų ketvirtadienį pasirašytame memorandume dėl koalicijos parašyta, kad ministru pirmininku pasilieka Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas tenka „Socialdemokratų darbo partijai“.

„Dėl to, kad ministras pirmininkas yra Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininkas priklauso Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, yra susitarta“, – ketvirtadienį pareiškė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Šiuo metu Seimo pirmininko pareigas eina „valstiečių“ deleguotas atstovas Viktoras Pranckietis. R. Karbauskis pareiškė, kad jis „elgiasi neadekvačiai“, ginčydamasis dėl savo galimybių likti poste.

„Kiekvienas save gerbiantis politikas turi suprasti, kad jis nėra paskiriamas amžinai, o paskiriamas, kol galioja koalicinis susitarimas, ir jis atstovauja valdančiajai daugumai“, – kalbėjo politikas.

„Valstiečių“ lyderis pridėjo, kad V. Pranckietis „taps juokingu bet kam, kas bent kažkiek domisi politika“.

„Jeigu jis galvoja, kad jam pavyks išsaugoti savo poziciją, pabandykim įsivaizduoti, kaip tai atrodys. (…) Jis tikrai neatstovaus valdančiajai daugumai. Tai būtų Seimo pirmininkas, kuris atstovauja pačiam sau“, – sakė R. Karbauskis.

V. Pranckietis ketvirtadienį stebėjosi, kodėl Seimo pirmininko pozicija yra įtraukiama į koalicines derybas, nes „tai yra statutinė pareigybė ir ta pareigybė renkama Seimo“, o ji gali būti diskutuojama parlamento darbo pradžioje. Parlamento vadovas citavo Seimo statutą, kad pirmininkas renkamas ketverių metų kadencijai, o atstatydintas gali būti konkrečiais atvejais.

R. Karbauskis teigė, kad susitarimas dėl premjero ir Seimo pirmininko pareigų yra numatytas ketvirtadienį pasirašytame memorandume dėl valdančiosios koalicijos tarp „Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos“, „Socialdemokratų darbo“ bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijų. Pasak jo, S. Skvernelis artimiausiu metu pristatys šį memorandumą išrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai, o šiam su valdančiosios daugumos principais sutikus, premjeras nesitrauktų iš pareigų.

S. Skvernelis teigė, kad penktadienį planuoja susitikti su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderiu Valdemaru Tomaševskiu, su kuriuo tikisi taip pat aptarti būsimosios koalicijos perspektyvas.

Tuo metu pats V. Tomaševskis teigė, kad jo vadovaujama partija prisidėti prie valdančiosios daugumos formavimo neskuba.

Naujoje koalicinėje Vyriausybėje „Lietuvos socialdemokratų darbo partija“ pretenduotų į tris ministrų portfelius, „Tvarka ir teisingumas“ – į du. R. Karbauskis teigė, kad kol kas susitarta tik dėl premjero ir Seimo pirmininko pozicijų, o ministrų portfeliai ir Seimo komitetų pirmininkų pozicijos bus dalijamos per vėlesnius derybų etapus.

Koalicija su „valstiečiais“, „socialdarbiečiais“, „tvarkiečiais“ bei „Lenkų rinkimų akcija“ Seime turėtų 77 balsus iš 141.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s