„Valstiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ sutarė dėl koalicijos, laukia tik „lenkų“

„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos“, „socialdarbiečių“ ir „tvarkiečių“ lyderiai ketvirtadienį pasirašė memorandumą dėl valdančiosios koalicijos, laukia prie šio dokumento prisijungiant ir „Lenkų rinkimų akcijos“ atstovų.

„Susitikimas baigėsi pasirašytu memorandumu dėl koalicijos sudarymo ir bendrų darbo principų nustatymo“, – žurnalistams Vyriausybėje pasakė premjeras Saulius Skvernelis, susitikęs su „valstiečių“, „socialdarbiečių“ ir „tvarkiečių“ lyderiais.

„Memorandumas reiškia, kad koalicija tikrai bus, nebent įvyktų taip, kad kažkuriame derybų etape sugebėtų išsiskirti mūsų pagrindiniai principai, pagrindiniai dalykai, bet memorandume jie yra aptarti ir manau, kad koalicija tikrai turėtų būti“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis teigė, kad penktadienį susitiks su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderiu Valdemaru Tomaševskiu, su kuriuo planuoja aptarti būsimą koaliciją.

„Lietuvos socialdemokratų darbo partijos“ pirmininkas Gediminas Kirkilas žurnalistams sakė, kad jo partija pretenduotų į tris ministrų portfelius naujoje Vyriausybėje, pirmiausia – socialinės apsaugos ir darbo.

„Tvarka ir teisingumas“ pretenduotų į du portfelius, teigė šios partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis.

S. Skvernelis sakė, kad atsinaujinus koalicijai Vyriausybės programa nesikeistų ir toliau būtų nukreipta į „socialiai teisingos valstybės tolesnį kūrimą ir mūsų žmonių gyvenimo sąlygų gerinimą“.

„Vyriausybės programa, kaip mes sutarėme, nesikeičia, tik atsiranda korekcijos (priemonių įgyvendinimo) plane, įgyvendinant konkrečių politinių partijų nuostatas“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Premjeras teigė, kad penktadienį su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda aptars savo galimybes likti poste po inauguracijos kuri įvyks liepos 12 dieną. Susitikime Vyriausybėje dar kartą patvirtinta, kad derybų objektas yra visi postai.

R. Karbauskis teigė, kad jeigu Seimo pirmininko pareigos sudarius koaliciją liktų „valstiečiams“, parlamentui toliau tikriausiai vadovautų Viktoras Pranckietis.

„Mes kažkokio pagrindo keisti Seimo pirmininką dėl jo darbo kokybės ir taip toliau neturime, bet vėlgi pasakysiu, kad tai yra derybų objektas, kaip ir visi kiti postai“, – pareiškė „valstiečių-žaliųjų“ lyderis.

R. Žemaitaitis sakė, kad jo partija nepretenduos į Seimo pirmininko pareigas, o G. Kirkilas patvirtino, jog tai yra derybų klausimas. Paklaustas, ar pats siekia šio posto, „socialdarbiečių“ lyderis pasakė: „Aš nieko nesiekiu, siekiu, kad būtų koalicija. Koalicija jau šiandien iš principo įvyko. Rytoj, tikiuosi, kad prisijungs Lietuvos lenkų rinkimų akcija“.

R. Karbauskis sakė, kad premjeras penktadienį išrinktajam prezidentui galės pranešti, jog „viskas yra tvarkoje su koalicija“, o po šio susitikimo ministras pirmininkas paskelbs apie savo apsisprendimą dėl likimo pareigose.

„Po pokalbio su išrinktuoju prezidentu Sauliaus Skvernelio apsisprendimas bus paskelbtas. Jis pats tai padarys“, – kalbėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

Jis tvirtino besitikintis, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga prisijungs prie valdančiosios daugumos, nes jų vertybės sutampa.

„Jeigu jie prisijungtų, tai būtų logiškas veiksmas“, – sakė R. Karbauskis.

Tokiu atveju valdančioji keturių partijų koalicija turėtų 77 iš 141 balso Seime.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s