Malaizijos ministras pirmininkas netiki Nyderlandų tyrėjais: „Nėra jokių įrodymų kad prie lėktuvo numušimo virš Donbaso prisidėjo Rusija“

Malaizijos ministras pirmininkas paskelbė, kad tiriantys reiso „MH-17“ katastrofą virš Donbaso specialistai kaltina Rusija nepagrįstai, rašo laikraštis “Malay Mail“.

Malaizijos ministras pirmininkas Mahathiras Mohamadas pareiškė, kad tyrimas dėl Malaizijos “Boeing“ lėktuvo numušimo virš Donbaso 2014 metais buvo pernelyg politizuotas ir neefektyvus.

“Jie kaltina Rusiją, bet kur įrodymai? Mes žinome, kad raketa, kuri numušė lėktuvą, buvo sovietinio tipo, tačiau ji taip pat galėjo būti pagaminta Ukrainoje“, — per spaudos konferenciją Tokijuje pasakė jis.

M. Mohamadas pabrėžė, kad ir patys ukrainiečiai galėjo numušti tą orlaivį, “nes jie taip pat turi to paties tipo raketas“.

Ministras pirmininkas taip pat sakė, kad Malaizija turėtų dalyvauti juodųjų dėžių tyrime, tačiau “dėl nesuprantamų priežasčių“ šaliai nebuvo leista tyrinėti įrašymo įrangos.

“Mes nežinome, kodėl mums neleista dalyvauti tyrime, bet nuo pat pradžių matome per daug politikos. Jų tikslas buvo ne išsiaiškinti, kaip tai įvyko, bet, atrodo, visas dėmesys sutelktas į tą, kaip apkaltinti rusus“, — padarė išvadą Malaizijos premjeras.

Malaizijos oro linijų lėktuvas “Boeing 777″, reisu „MH-17“ skridęs iš Amsterdamo į Kualą Lumpūrą, buvo numuštas virš Donbaso 2014 metų liepos 17 dieną. Tuomet žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma – Nyderlandų piliečiai.

Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino Rusijos remiamus sukilėlius prisidėjus prie tragedijos, tačiau tie šią informaciją paneigė, pareiškę, kad neturi ginkluotės, kuria būtų įmanoma numušti taikinius tokiame aukštyje.

Tarptautinės tyrimo grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas “Buk“ buvo atgabentas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

Maskva šiuos kaltinimus kategoriškai atmetė, taip pat pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik duomenimis, gautais iš Ukrainos. Rusijos prezidentas V. Putinas pažymėjo, kad Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus, jei ji visapusiškai dalyvaus jame.

Koncernas “Almaz-Antej“, užsiimantis priešlėktuvinių gynybos sistemų gamyba, atliko eksperimentus, įrodančius, kad “Boeing“ buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė. Ir Ukrainos režimo ginkluotosios pajėgos tokią ginkluotę tuo metu turėjo. Rusijos gynybos ministerija teigia, kad po 2011 metų visos tokio tipo raketos Rusijoje buvo sunaikintos.

Tačiau visą šią informaciją Nyderlandų tyrėjai ignoravo. Dabar jų dėmesį į šią situaciją atkreipė Malaizija.

Anksčiau Nyderlandų opozicijos lyderis suabejojo kad prie lėktuvo numušimo virš Donbaso prisidėjo Rusija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s