Didžiuojuosi Lietuva: Sankt-Peterburge – pasaulio ekonomikos forumas, Vilniuje – homoseksualų eitynės

Sankt-Peterburge artimiausiomis dienomis vyks pasaulio ekonomikos forumas, o Vilnius birželio 4-9 dienomis priims ilgai lauktą šventę – „Baltic Pride 2019“ festivalį.

„Baltic Pride“ 2019 – tai didžiausias LGBT bendruomenės renginys, kuriame dalyvauja LGBT bei juos palaikantys asmenys iš Lietuvos, Baltijos šalių, Europos ir viso pasaulio.

Šiais metais „Baltic Pride“ Vilniuje vyks jau ketvirtąjį kartą. Birželio 4-9 dienomis festivalio lankytojų laukia įvairūs LGBT tematikos renginiai: tarptautinė LGBTI žmogaus teisių konferencija, teatralizuotas šou „Pasididžiavimo balsai“, paroda, koncertai ir bendruomenės iniciatyvos „Pride namuose“, „Pride parko“ gatvės vakarėlis, naktinės dūzgės „Soho“ klube bei „Kreivių“ filmų peržiūros.

Renginio kulminacija taps Gedimino prospekte birželio 8 dieną vyksiančios eitynės „Už lygybę!“.

„Baltic Pride“ 2019 programa startuos birželio 4 dieną. 18.00 val. „Paviljone“ įvyks oficialus LGBT bendruomenės erdvės „Pride namai“ atidarymas, kurio metu bus pristatyta „Baltic Pride“ meninė paroda „Kai nematoma tampa matoma“ bei įvyks Vitalijaus Špokaičio muzikinis pasirodymas. „Pride namai“ ir „Baltic Pride“ informacijos centras veiks birželio 4-9 dieną. Čia bus galima pasiimti nemokamą „Baltic Pride“ žurnalo kopiją, gauti informacijos apie visus festivalio renginius bei įsigyti festivalio suvenyrų.

Birželio 6 d. Tarptautinė „Baltic Pride“ 2019 žmogaus teisių konferencija

Birželio 6 dieną 9.00 val. Tolerancijos centre vyks Tarptautinė „Baltic Pride“ 2019 žmogaus teisių konferencija „Naujos Europos politikos gairės LGBT teisių apsaugos srityje“ – unikali proga aptarti iškylančius iššūkius, pasidžiaugti pasiekimais bei nubrėžti ateities politikos gaires, siekiant dar didesnės LGBTI asmenų įtraukties Europoje ir Lietuvoje.

Konferencijoje dalyvaus Maltos Europos reikalų ir lygybės ministrė Helena Dalli, Škotijos vyresnių žmonių ir lygybės ministrė Christina McKelvie, Airijos Senato narys Davidas Norrisas, Latvijos Respublikos Saeimos Pirmininkės pavaduotoja Marija Golubeva, Norvegijos parlamento narys Grunde Almeland, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius ir tarptautinės LGBTI teisių organizacijos „ILGA-Europe“ vadovė Evelyne Paradis.

Konferencijos dalyvius sveikins užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje Karsten Klepsvik, „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkė Dovilė Grigienė ir Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko. Konferencijos dalyviams vaizdo sveikinimą taip pat įrašė už teisingumą, vartotojų teises ir lyčių lygybę atsakinga Europos komisarė Vera Jourova.

Konferenciją ves JAV žurnalistas ir LGBTI žmogaus teisių aktyvistas Jamesas Kirchick‘as.

Konferencija vyks anglų kalba. Konferencija bus tiesiogiai transliuojama 15min.lt portale su vertimu į lietuvių kalbą.

Birželio 7 d. „Pasididžiavimo balsai“

Birželio 7 dieną 18.00 val. Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL „Baltic Pride“ 2019 festivalio rėmėjus ir draugus pakvies kartu švęsti įvairovę ir lygybę išskirtinėje „Pasididžiavimo balsų“ šventėje Lietuvos rusų dramos teatre.

Šis renginys suteiks unikalią galimybę išgirsti LGBT bendruomenės narių Lordo Michaelo Cashmano (Jungtinė Karalystė), Jeanette Solstad Remø (Norvegija) ir Alexanderio Bardo (Švedija) istorijas bei stebėti kerintį ir rafinuotą pasirodymą su Europos drag scenas užkariavusiomis divomis La Diva Live (Prancūzija), Sharonne (Ispanija) ir Catherine d’Oex (Šveicarija).

Vakaro pradžioje, kol raudonuoju kilimu žengs Lietuvos įžymybės, svečius į Rusų dramos teatrą savo muzika kvies elektroninės muzikos kūrėjas iš Izraelio DJ Daniel Mariuma. Jo muzika – tai originalus elektronikos, pop, RNB, disko ir kitų žanrų mišinys.

2016 metų „Pasididžiavimo balsų“ scenoje šokusios B ir B atlikėjos kiekvienu savo pasirodymu mėgina išprovokuoti ir atspindėti jas supančią aplinką bei megzti su ja unikalų dialogą. Nuo raudonojo kilimo iki scenos bei žiūrovo kėdės B ir B taps mūsų vakaro vedlėmis.

Dalyvavimas renginyje tik su pakvietimais.

Birželio 8 d. „Baltic Pride“ 2019 eitynės „Už lygybę!“ ir Pride Parko gatvės šventė

Eitynės „Už lygybę!“ yra ne tik renginys, kuriame švenčiame tai, kuo esame, bet ir protestas, kuriuo reikalaujame lygių teisių LGBT bendruomenės nariams. Šiais metais eitynės „Už lygybę!“ vyks Vilniuje. Praėjusiais metais Rygoje vykusiose eitynėse dalyvavo daugiau kaip 8 000 dalyvių ir tikimės, kad šiemet šis skaičius tik didės.

Nepraleiskite progos ne tik švęsti drauge, bet ir palaikyti LGBT bendruomenę žygiuojant Gedimino prospektu kartu su mumis! Prisijunkite prie šio istorinio įvykio, siekiančio atviresnės visuomenės.

Nepamirškite, kad „Baltic Pride“ aplanko Vilnių tik kartą per tris metus. Šiais metais „Baltic Pride“ eitynės Vilniuje vyks jau ketvirtąjį kartą. Tai – puiki galimybė atitrūkti nuo kasdienių darbų ir kartu pažinti besikeičiantį Vilnių ne tik vilniečiams, bet ir miesto svečiams.

Eitynės prasidės prie pagrindinio Bernardinų sodo įėjimo 13:00 valandą. Drauge žygiuosime iki pat Lukiškių aikštės per B. Radvilaitės g., Šventaragio g. ir pagrindinę Vilniaus miesto gatvę – Gedimino prospektą! Rekomenduojame atvykti 12:00 valandą, kad spėtumėte pasiruošti prieš eisenos pradžią.

Po eitynių „Už Lygybę!“ kviečiame visus užsukti į šventę po atviru dangumi parke prie „Paviljono“, vaivorykštės spalvų perėjos ir LGL būstinės, mėgautis šventine nuotaika, smagia kompanija ir gera muzika!

Gerą nuotaiką kurs: DJ Daniel Mariuma (Izraelis), LGBT choras „Vikerlased“ (Estija), ir kiti – daugiau informacijos netrukus.

Ekspertų skaičiavimais, LGBT priklauso mažiau už 5 procentus visos žmonijos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s