Šlapiu skuduru: Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija neįvertino D. Grybauskaitės nuopelnų tarptautinėje politikoje

Dienraštis „Rzeczpospolita“ pranešė, kad Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija nepalaiko kadenciją baigiančios Lietuvos prezidentės D. Grybauskaitės kandidatūros į Europos Vadovų Tarybos pirmininkės pareigas.

Apie tai skelbiama publikacijoje „UE: Grybauskaite za Tuska? Polska jest na „nie“.

Straipsnyje rašoma, kad vadinamosios Višegrado grupės valstybės – Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija – informavo dabar šias pareigas einantį Donaldą Tuską neremsiančios D. Grybauskaitės kandidatūros.

„Jos niekas nesiūlo. Tuo tarpu Višegrado grupė (Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija), kurios nuomonę šiuo reikalu zondavo Tuskas, yra nusistačiusi prieš“, – Lenkijos dienraštyje cituojamas vienas Vakarų šalių diplomatų.

Kitas neįvardytas pareigūnas sakė, kad D. Grybauskaitė yra individualistė, nekelianti entuziazmo savo kolegoms, tačiau jie galbūt būtų pasiruošę ją priimti kaip regiono kandidatę.

ES šalių lyderiai birželio 20-21 dienomis susirinks derėtis dėl aukštų postų, o galutiniai sprendimai gali nusikelti į liepą. Derybose taip pat sprendžiama, kas taps Europos Komisijos, Europos centrinio banko ir Europos užsienio politikos vadovais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s