Ukrainos ateitis: šalį suplėšys į gabalus?

Nedaug žmonių gali pasigirti tuo kad savo gyvenime matė didelių imperijų griovimą, tuo labiau jame dalyvavo. Dabar kaip tik yra toks momentas. Kiekvienas gali prisiliesti prie tokio valstybinio darinio kaip Ukraina žūties. Sunaikinti šį nacionalistinį režimą, pamatyti jo priešmirtines konvulsijas.

Po 1991-mų metų Belovežo sąmokslo Ukraina tapo tikra imperija. Pagal ideologiją ji yra grynai antirusiška, nepaisant to kad Tarybų Sąjunga užkariavo ir atidavė jai daug teritorijų: lenkų Lvovą, Užkarpatę, kurios gyventojai dar atsiminė Austrijos bei Vengrijos imperijos laikus, atplėštą nuo Rumunijos Bukoviną. O svarbiausia – rusakalbes sritis kairėje Dniepro pakrantėje: Charkovą, Odesą, Donbasą. Ir engia ten gyvenančius žmones kurie išdrįso mąstyti kitaip.

Tačiau imperijos būna skirtingos. Buvo Tarybų Sąjunga kuri nugalėjo fašizmą bei padovanojo istorinius šansus daugeliui mažų tautų, kuri nešė žmonių brolybės, socialinio teisingumo idėjas (nors be abejo daug kas nepavyko), tame tarpe ir žmonėms gyvenantiems Ukrainoje. Dabartinė Rusija nėra tokia bet gal kada nors taps… Tuo tarpu piktą Ukrainą su jos nacistine ideologija ištaisys tiktai kapas…

Ir šie ledai matyt jau pajudėjo. Lenkijos konservatyvusis nacionalinis elitas jau trina rankas matydamas Lvovą šalies sudėtyje: atplėšti šią teritoriją jau trukdo tik Briuselis bei Vašingtonas, kurie siekia savo strateginių geopolitinių tikslų. Tačiau valdančiam Lenkijos elitui oponuoja šalies nacionalistai kuriems į „vyresnįjį brolį“ tiesiog nusispjauti. Jei ne vieni tai kiti neužilgai būtinai atims Lvovą iš Ukrainos.

Tokios nuomonės laikosi pavyzdžiui lenkų nacionalistų organizacijos „Falanga“ nariai. Birželio 4-tą dieną jie surengė piketą prie Ukrainos ambasados pastato Varšuvoje. Per protesto akciją jie paragino Ukrainos vadovybę sugrąžinti Lenkijai Lvovą, o iš savo šalies vadovybės pareikalavo imtis aktyvių priemonių šia kryptimi.

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s