Už reakciją į ukronacių veiksmus – sankcijos filosofui

Apie TSRS maršalą Georgijų Žukovą lietuviškoji vikipedija, kaip ir apie visą kitą, rašo nedaug.

„Georgijus Konstantinovičius Žukovas (rus. Георгий Константинович Жуков, 1896 m. lapkričio 19 d. arba gruodžio 1 d. – 1974 m. birželio 18 d.) – Tarybų Sąjungos maršalas, kuris buvo tapęs Generalinio štabo viršininku, Vyriausiojo kariuomenės vado pavaduotoju, gynybos ministru, politbiuro nariu. Per Antrąjį pasaulinį karą jis dalyvavo daugelyje mūšių, galų gale vadovavo 1-ajam Baltarusijos frontui mūšyje dėl Berlyno.  Jis buvo vienas iš tų karvedžių kuris priėmė nacių Vokietijos kapituliaciją Berlyne  1945-tų metų gegužės 8-tą dieną.

Po karo Žukovas, kaip labai populiarus lyderis, buvo laikomas grėsme Stalinui ir apkaltintas nelojalumu valstybei nusiųstas vadovauti Odesos karinei apygardai, toliau nuo Maskvos. Tačiau po Stalino mirties maršalas grįžo ir tapo gynybos ministru.

1944 m. balandžio 10 d. buvo pirmasis apdovanotas Pergalės ordinu.

1994 m. Rusijos Federacijos Prezidento įsakymu įsteigtas ordinas, pavadintas Georgijaus Žukovo garbei“, – rašoma vikipedijoje.

Trumpai tariant, maršalas Žukovas dar vadinamas tiesiog Pergalės prieš nacistinę Vokietiją maršalu.

Lietuvos remiama Ukraina prieš kelias dienas pagarsėjo, kai vietiniai nacikai nuvertė šiam maršalui pastatytą paminklą Charkove.

O tarptautinėje plotmėje labai aiškiai matosi transliuojama tendencija, kai siekiama tiesiog perrašyti istoriją ir įrodyti, kad Antrąjį pasaulinį karą laimėjo ne Tarybų Sąjunga, o sąjungininkai (visų pirma, JAV), o Tarybų Sąjunga gal ir atliko kažkokį savo vaidmenį, bet toli gražu ne pirmaeilį.

Tad šiame kontekste visiškai logiškas ir visuomeninio tinklo facebook elgesys.

Lietuvos filosofas Algirdas Degutis šiame tinkle sureagavo į minėtą įvykį Ukrainoje, kai buvo sunaikintas paminklas Žukovui.

„Ukronaciai nuvertė maršalo Žukovo paminklą“, – parašė A. Degutis.

Ilgai laukti nereikėjo – filosofo veikla facebook tinkle už šį pasisakymą iš karto buvo sustabdyta mėnesiui.

Įdomu pažymėti, kad 2018 m. toje pačioje Vokietijoje, Berlyno priemiestyje buvo atidengtas paminklas maršalui Žukovui. Ir vokiečiams dėl to visai nebaisu, jie nebijo savo istorijos, kaip to bijo save šimtui metų įsislaptinusių KGB agentų kontroliuojama Lietuva.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s