Tiesioginės išmokos žemdirbiams: Lietuva – Europa, bet ne visai

Susitarimas dėl naujų tiesioginių išmokų žemdirbiams su Europos Komisija (EK) bus pasiektas 2020 metų pabaigoje, prognozuoja žemės ūkio ministras Giedrius Surplis. Pasak jo, taip teigti leidžia iš Briuselio siunčiami signalai.

„Procesas (derybų – red.) bus ilgas. Pagal signalus, kuriuos siunčia Briuselio klerkai, turbūt kitų metų pabaigoje susitarimą turėsime dėl tiesioginių išmokų. Dabar naujas parlamentas nauja Komisija, keičiasi kai kurių šalių vadovai“, – ketvirtadienį Seimo opozicijai priklausančioje liberalų sąjūdžio frakcijoje teigė ministras.

„Tikiu, kad turėsime daug geresnius tiesioginių išmokų skaičius negu turėjome. (…) Kiek tiksliai, negaliu įvardinti “, – pridūrė jis.

Baltijos šalys derybose su EK reikalaus, kad tiesioginės išmokos žemdirbiams po septynerių metų siektų 100 proc. ES vidurkio. Dėl to gegužės pabaigoje neformaliame susitikime Vilniuje susitarė Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemės ūkio ministerijų vadovai.

Šiuo metu tiesioginių išmokų ES vidurkis yra 266 eurai už hektarą, o Lietuvoje jis pernai buvo tik 166 eurai. 2013 metais Europos Vadovų Taryboje buvo sutarta, jog 2019 metų pabaigoje Lietuvos ūkininkai gaus ne mažiau nei 196 eurus už hektarą. Pagal dabartinį EK pasiūlymą 2027 metais Lietuvos žemdirbiams bus mokamos 80 proc. ES vidurkio išmokos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s