JAV remiama Rusijos marginalinė opozicija vėl susirinko Lietuvoje, šį kartą – Trakuose

Trakuose šeštadienį prasidėjo tradicinis taip vadinamosios „Rusijos nesisteminės opozicijos“ rengiamas forumas. Organizatoriai pranešė kad „Laisvosios Rusijos forumu“ pavadintame renginyje bus aptarti Rusijos ir Ukrainos santykiai, Baltarusijos problemos ir saugumas Rytų Europoje, Kinija. Renginio dalyviai taip pat diskutuos apie pilietinį aktyvumą, Rusijos federalizmo ir regionų problemas, religinių aktyvistų persekiojimą, piliečių nuotaikas.

Forume dalyvaus pilietiniai aktyvistai iš daugumos Rusijos regionų, Rusijos ir Europos politikai, žmogaus teisių gynėjai, tarptautiniai ekspertai, tinklaraštininkai ir žurnalistai, kultūros atstovai.

JAV remiama Rusijos marginalinė opozicija, kurios palaikymas tarp Rusijos piliečių tesiekia nuo 2 iki 3 procentų, susirenka Lietuvoje kas pusę metų nuo 2016-ųjų. Dažniausiai renginiai vyksta Vilniuje bei Trakuose. Šeštadienį prasidedantis forumas bus septintasis. Šį renginį už JAV fondų pinigus organizuoja į Lietuvą bei Čekiją persikėlę Rusijos aktyvistai.

Prieš kelias savaites Trakų rajone vyko Lietuvos užsienio reikalų ministerijos organizuotas forumas, kur taip pat dalyvavo rusų politikai ir ekspertai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s