Rusija perspėjo Latviją nenugriauti paminklo sovietų kariams

Latvijos parlamento iniciatyva nugriauti Rygoje esantį paminklą Raudonosios armijos kariams išvaduotojams prieštarauja susitarimui su Maskva dėl karo veteranų socialinės apsaugos, penktadienį perspėjo Rusijos užsienio reikalų ministerija.

„Atkreipiame dėmesį, kad šio dokumento 13-asis straipsnis įpareigoja Latvijos pusę užtikrinti memorialinių statinių priežiūrą, gerą būklę ir išlikimą“, – sakoma URM tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Ministerijos atstovas Artiomas Kožinas paragino Latvijos įstatymų leidėjus atsižvelgti į „reikšmingos Latvijos gyventojų dalies, pasisakančios prieš paminklo Rygoje nugriovimą, nuomonę“.

Latvijoje internetinė peticija, kuria siūloma išmontuoti minėta paminklą sovietiniams kariams išvaduotojams, buvo pasirašyta daugiau kaip 10 tūkst. piliečių, todėl ketvirtadienį Latvijos Seimas nubalsavo, kad šis klausimas būtų perduotas svarstyti Užsienio reikalų ir Švietimo, mokslo ir kultūros komitetams. Nacionalistinėje Latvijoje, kur apie 15 procentų gyventojų yra „nepiliečiai“ ir neturi politinių teisių dėl jų tautybės (didžioji dalis tu žmonių etniniai rusai) o iš viso rusų gyvena apie 26 proc., 30 Seimo deputatų balsavo prieš, o 45 – už šią iniciatyvą.

Baltijos šalys laikosi nuomonės, kad Raudonosios armijos veiksmai 1944–1945 metais, kurių dėka regionas buvo išvaduotas nuo nacių užpuolikų, žymėjo atnaujintos Sovietų Sąjungos okupacijos pradžią. Tuo tarpu Rusija ir ženkli šių piliečių dalis su tokia pozicija nesutinka.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s