Tyrėjai ateinančią savaitę pasidalins nauja informacija apie MH17 lėktuvo numušimą

Tarptautiniai tyrėjai, nagrinėjantys oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lainerio numušimą, penktadienį informavo, kad ateinančią savaitę paviešins naujų išvadų, praėjus beveik penkeriems metams po to, kai šis lėktuvas buvo numuštas virš Rytų Ukrainos.

Ateinantį trečiadienį visų pirma bus informuoti 298 žuvusių keleivių artimieji, o paskui bus surengta spaudos konferencija, sakoma Nyderlandų vadovaujamos Jungtinės tyrėjų grupės (JIT) pranešime.

Į „Boeing 777“, 2014 metų birželio 17 dieną skridusį iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, pataikė Tarybų Sąjungoje pagaminto zenitinių raketų komplekso „Buk“ raketa. Tuo metu orlaivis skrido virš prorusiškų separatistų kontroliuojamos teritorijos Ukrainoje.

Nyderlandai ir Australija 2018 metų gegužę pareiškė, kad raketą paleido Rusijos kariuomenės brigada. Maskva kategoriškai neigia kaip nors prisidėjusi prie šios katastrofos ir kaltina Kijevą. JIT paskelbė, kad ateinantį trečiadienį bus surengta spaudos konferencija „apie pažangą atliekant baudžiamąjį tyrimo dėl reiso MH17 lėktuvo numušimo“, bet išsamesnės informacijos nepateikė.

„Prieš spaudos konferenciją už uždarų durų bus surengtas susitikimas su artimųjų netekusiais žmonėmis. Jie pirmieji bus informuoti apie (tyrimo) eigą“, – nurodė tyrėjai.

Šįmet kovą Australija ir Nyderlandai surengė pirmąsias derybas su Rusija dėl atliekamo tyrimo. Beveik du trečdaliai žuvusių lainerio keleivių buvo olandai, taip pat gyvybių neteko 38 australai.

Anksčiau Malaizijos ministras pirmininkas bei Nyderlandų opozicijos lyderis suabejojo oficialiai pateikiama informacija bei apkaltino tyrėjus šališkumu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s