Didžiojoje Britanijoje mirė du ligoninės maistu apsinuodiję pacientai

Didžiojoje Britanijoje nuo apsinuodijimo maistu mirė du pacientai, suvalgę fasuotų sumuštinių ir salotų, penktadienį paskelbė sveikatos priežiūros institucijos. Šalies ligonines užklupęs listeriozės protrūkis anksčiau pareikalavo dar trijų žmonių gyvybių.

Pacientai mirė nuo listeriozės – retos bakterinės infekcijos, keliančios itin didelį pavojų silpnos imuninės sistemos bei senyvo amžiaus žmonėms, nėščioms moterims.

Pasak Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS), listerijos dažniausiai vystosi pieno produktuose ir atšaldytame paruoštame maiste.

Nustatyta, kad infekcijos šaltinis yra parduotuvių tinklo „The Good Food Chain“ tiekiami produktai. Galimai užkrėsti sumuštiniai ir salotos jau pašalinti iš ligoninių.

„Daugiau nėra su šiuo incidentu siejamų pacientų už sveikatos apsaugos sistemos ribų, bet tęsiame tyrimą“, – sakė Nacionalinės infekcijų kontrolės tarnybos vadovo pavaduotojas Nickas Phinas.

„Siekiant apsaugoti pacientus buvo imtasi skubių veiksmų – taigi, bet koks pavojus visuomenei yra menkas“, – patikino jis.

„The Good Food Chain“ visoje Jungtinėje Karalystėje tiekia produktus 43 vyriausybės finansuojamoms NHS ligoninėms, kurias neretai sudaro kelios medicinos įstaigos. Šis parduotuvių tinklas buvo gavęs bendrovės „North Country Cooked Meats“ pagamintos mėsos partiją. Vėliau atlikus tyrimus joje buvo aptikta protrūkį sukėlusių listerijų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s