Už „įtartinų“ išpuolių prieš tanklaivius stovi JAV?

Irano parlamento pirmininkas sekmadienį leido suprasti, jog už „įtartinų“ išpuolių prieš tanklaivius Omano įlankoje gali stovėti Vašingtonas, siekiantis didinti spaudimą Teheranui, pranešė oficialioji naujienų agentūra IRNA.

„Įtartini veiksmai prieš tanklaivius…, regis, papildo Iranui paskelbtas ekonomines sankcijas, ypač atsižvelgiant į tai, kad [JAV] jomis nepasiekė jokių rezultatų“, – pareiškė parlamentarams Ali Larijani.

Kad pagrįstų šį savo teiginį, jis paminėjo „per Antrąjį pasaulinį karą“ buvusį precedentą istorinį faktą, „kai amerikiečiai netoli Japonijos patys smogė savo laivams, kad sukurtų pretekstą priešiškiems veiksmams“.

JAV į Antrąjį pasaulinį karą oficialiai įsitraukė po to, kai 1941 metų gruodžio 7-osios rytą Japonijos pajėgos netikėtai įvykdė ataką prieš amerikiečių karinio laivyno bazę Perl Harbore.

Ketvirtadienį Omano įlankoje buvo įvykdyti išpuoliai prieš japonams priklausantį tanklaivį „Kokuka Courageous“ ir norvegų tanklaivį „Front Altair“.

Vašingtonas pareiškė, jog už šiuos išpuolius, kurie buvo įvykdyti tuo metu, kai Teherane viešėjo Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe, siekęs sumažinti įtampą Irano ir JAV santykiuose, yra atsakingas Teheranas. Irano ir JAV priešprieša tęsiasi nuo tada, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas 2018 metų gegužę be pateisinamų priežasčių pasitraukė iš 2015 metų Irano branduolinio susitarimo. Nuo tada Vašingtonas vienašališkai grąžino sankcijas Teheranui ir pradėjo stiprinti savo karines pajėgas Persijos įlankoje.

ES, Rusija, Kinija bei pats Iranas iš šios sutarties nepasitraukė.

Tuo tarpu japonų tanklaivio, prieš kurį Omano įlankoje buvo surengta numanoma ataka, įgula pranešė prieš antrą sprogimą laive mačiusi „skraidantį objektą“, penktadienį pranešė laivybos įmonė.

„Įgulos nariai sako, kad į laivą pataikė skraidantis objektas. Jie matė jį savo akimis“, – žurnalistams sakė laivybos įmonės „Kokuka Sangyo“ vadovas Yutaka Katada.

Tai gali reikšti, kad į tanklaivį taikytasi bepiločiu orlaiviu, kuris buvo susprogdintas. Regione tokių atakų jau būta, ypač Jemene, kur liepsnoja pilietinis karas. Tokių bepiločių ten turi ir JAV.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s