Europos Sąjungoje suimta didžiulė heroino partija iš Kirgizijos

Kirgizijos žiniasklaida praneša kad vokiečių muitininkai pasienyje su Lenkija suėmė didžiulę narkotikų kontrabandą – 670 kg heroino. Tai yra didžiausia pastaraisiais metais suimta heroino partija ne tik Vokietijoje bet ir visoje Europos Sąjungoje. Kimšte prikimštas Afganistane pagaminto heroino krovininis automobilis atvažiavo į Europą iš Kirgizijos. Pats automobilis buvo su Gruzijos registraciniais numeriais. Prie jo vairo buvo suimtas Turkijos pilietis.

Kirgizijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnai sako nustatinėjantys visas įvykio aplinkybes ir kol kas jokios oficialios informacijos neturį.

Pagal dokumentus naktį iš gegužės 31-osios į birželio 1-ąją suimtu krovininiu automobiliu buvo pervežami konditerijos gaminiai. Narkotikai buvo sufasuoti į pakuotes po 1,3 kg. Ant etikečių buvo parašyta „Chalva“. Automobilio vairuotojas – 63-iejų metų Turkijos pilietis. Pasak jo vairuotojas neturėjo informacijos apie jo automobilyje paslėptą pavojingą krovinį. Jis yra suimtas kaip pagrindinis įtariamasis.

Situaciją pakomentavo Kirgizijos VRM atstovas Ernisas Osmonbaevas:

„Mes dabar aiškiname visas aplinkybes, tačiau oficialios informacijos kol kas neturime. Informacija bus pateikta visuomenei vėliau, kai bus nustatyta kam priklauso šis automobilis bei jo krovinys“.

Juodosios rinkos kainomis šio krovinio vertė sudaro apie 45 mln. eurų. Ekspertizės duomenimis suimti narkotikai pagaminti Afganistane.

Šis krovininis automobilis laisvai kirto Kirgizijos – Kazachijos, Kazachijos – Rusijos, Rusijos – Baltarusijos bei Baltarusijos – Lenkijos valstybių sienas ir buvo suimtas tik įvažiuodamas į Vokietiją. Reikia pažymėti kad dėl Muitų Sąjungos teisinio režimo tarp Kazachijos ir Rusijos bei Rusijos ir Baltarusijos tradicinėmis priemonėmis saugomos valstybės sienos nėra, todėl patikrinimo procedūros jam buvo atliktos tik Kirgizijos – Kazachijos bei Baltarusijos – Lenkijos pasienyje.

Kirgizijos parlamento deputatas Tazabekas Ikramovas mano kad jeigu paaiškės kad narkotikai buvo nusiųsti iš Kirgizijos tai suduos stiprų smūgį šalies reputacijai:

„Žinoma tai yra neigiamas atvejis, nes jeigu anksčiau buvo tik pokalbių apie tai kad per Kirgizijos teritoriją vyksta stambaus mąsto narkotikų kontrabandą, tai dabar mes turime ir faktinių aplinkybių. Ir šis atvejis be abejo padarys neigiamą įtaką šalies verslininkams kurie eksportuoja savo prekes į užsienį, todėl kad padažnės patikrinimai. Jeigu paaiškės kad narkotikai buvo įkrauti į automobilį čia Kirgizijoje tai taps purvina dėmė mūsų reputacijai. Ir man labai įdomiai kaip jis išvažiavo iš Kirgizijos, kaip kirto sieną ir išlaikė visas patikrinimo procedūras“.

Šis automobilis prieš išvykęs į tolimą reisą buvo naudojamas kroviniams gabenti Kirgizijos viduje. Ir jo paskutinio reiso išvykimo punktas yra būtent Kirgizija. Vokiečių pareigūnai sako gavę informaciją kad būtent šiuo automobiliu gali būti gabenami narkotikai iš kolegų Nyderlanduose.

Heroinas yra vienas pavojingiausių narkotikų pasaulyje. Jo didžioji dalis yra gaminama JAV kontroliuojame Afganistane. Manoma kad didelė dalis Afganistane gaminamo heroino yra transportuojama į ES per Kirgiziją. Nepaisant to kad Europos Sąjunga išskiria dideles pinigų sumas kovai prieš narkotikų kontrabandą iš Kirgizijos, šios Vidurio Azijos valstybės valdžia tikrai nededa rimtų pastangų šiai nusikalstamai veiklai užkardyti. Priešingai, ją aktyviai proteguoja aukščiausi Kirgizijos pareigūnai, tame tarpe šalies vidaus reikalų vice-ministras generolas Sujunbek Omurzakov. Plačiau apie tai mes rašėme čia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s