ETPA sugrąžino Rusijos delegacijai visus įgaliojimus

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) priėmė rezoliuciją, kuria patvirtino visus Rusijos Federacijos įgaliojimus. „Už“ balsavo 116 deputatų, „prieš“ — 62, dar 10 Asamblėjos narių susilaikė.

Priimtame dokumente teigiama, kad Maskva turi įgyvendinti visas 2014 ir 2015 metų rezoliucijose pateiktas rekomendacijas, grįžti prie bendradarbiavimo su visais Asamblėjos komitetais ir pradėti “konstruktyvų dialogą dėl savo įsipareigojimų vykdymo“ (turint omeny visų pirma finansinius įsipareigojimus). Organizacija taip pat paragino Rusiją paleisti Ukrainos jūreivius, kurie praėjusių metų lapkritį buvo sulaikyti už Rusijos Federacijos valstybės sienos pažeidimą.

Be to, ETPA paragino Rusiją sumokėti visas įmokas “sumokėtinas į Europos Tarybos biudžetą“.

Anksčiau Ukrainos deputatai ir Baltijos šalių parlamentarai pateikė dvi pataisas, kuriomis buvo numatyta panaikinti įgaliojimų sugrąžinimą Rusijai, tačiau jos buvo atmestos.

Iškart po to, kai rezoliucija buvo priimta, paaiškėjo, Ukrainos delegacija paskelbė pasitraukianti iš Asamblėjos.

Antradienio naktį ETPA priėmė rezoliuciją, pagal kurią Rusijos delegacija buvo pakviesta dalyvauti birželio sesijoje. Dokumente pažymima, kad balsavimo, kalbėjimo ir pateikimo teisėms sankcijos nebus taikomos.

Po to Maskva pirmą kartą nuo 2016 metų pateikė paraišką patvirtinti įgaliojimus ETPA.

Atsakydami į tokį sprendimą Ukrainos ir Gruzijos deputatai užginčijo naujos Rusijos delegacijos įgaliojimus. Vadovaujantis taisyklėmis, po to Taisyklių ir reglamento komitetas ir Stebėsenos komitetas per 24 valandas parengė pranešimą apie delegacijos įgaliojimus.

Rusijos delegatai pareiškė, kad jie dalyvaus sesijoje tik tada kai Maskvai bus grąžinti visi įgaliojimai. Jie taip pat pabrėžė, kad jei bus taikomos net menkiausios sankcijos, Rusijos Federacijos atstovai išvyks iš Strasbūro ir vėl atsisakys dirbti ETPA.

Kai kurios šalys liko nepatenkintos ETPA sprendimu dėl įgaliojimų Rusijai sugrąžinimo. Prieš vieningai pasisakė Lietuva, Latvija, Estija, Gruzija ir Ukraina.

Taigi, Ukrainos delegacija kreipėsi į Aukščiausiąją Radą su prašymu apsvarstyti klausimą dėl dalyvavimo Asamblėjos darbe nutraukimo.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, savo ruožtu, pareiškė, kad Rusijos sugrįžimas į ETPA “kenkia organizacijos autoritetui“.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas, priešingai, pasveikino Rusijos delegacijos dalyvavimą ETPA ir pavadino tai gera žinia Rusijos pilietinei visuomenei.

2014 metų balandį dėl situacijos Ukrainoje ir Krymo prisijungimo iš Rusijos Federacijos delegacijos buvo atimta balso teisė Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje ir dauguma kitų įgaliojimų. Įvertinusi tokį sprendimą Maskva pavadino jį neteisingu ir neteisėtu bei nutarė siųsti savo delegatus ir mokėti įmokas. Pastaroji aplinkybė ir tapo lemtinga priimant sprendimą dėl Rusijos delegacijos sugrąžinimo nes Rusija yra viena didžiausių mokėtojų — jos metinis įnašas siekė apie 30 mln. eurų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s