Pasikarščiavo: Lietuva bei kitos šalys atsisakė palikti ETPA sesiją dėl Ukrainos

Lietuvos ir Gruzijos delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) pareiškė, kad jos tęs darbą iki sesijos pabaigos.

Anksčiau priėmus rezoliuciją patvirtinančią Rusijos delegacijos įgaliojimus pilnu formatu, Asamblėjos posėdį paliko Ukrainos parlamentarai.

Kijevo atstovas ETPA Vladimiras Arjevas pareiškė, kad po Ukrainos ETPA sesiją taip pat paliko Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Gruzijos ir Slovakijos delegacijos.

Vėliau Estijos ministras pirmininkas Jüri Ratas sakė, kad jo šalies vyriausybė nepalaiko idėjos palikti ETPA.

Slovakijos delegacija taip pat pažymėjo, kad tik vienas jos atstovas balsavo prieš Rusijos delegacijos teisių atkūrimą, jis piktnaudžiavo savo įgaliojimais ir pasirašė kitų šalių dokumentą dėl nedalyvavimo ETPA sesijoje, už ką bus jis nubaustas.

Gruzijos delegacija paskelbė apie savo ketinimą tęsti darbą iki sesijos pabaigos ir tik vėliau aptarti tolesnius veiksmus su šalies vyriausybe.

Pasak jos, Tbilisio atstovai ir toliau dirbs Strasbūre birželio 27 ir 28 dienomis.

Dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo prijungimo 2014-taisiais iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti ETPA. 2015-tais metais Asamblėja du kartus iškėlė klausimą dėl Rusijos delegacijos teisių atkūrimo, tačiau sankcijos tąkart buvo sustiprintos.

Rusija atsisakė dirbti tokiomis sąlygomis ir 2016-2018 metais nesiuntė prašymo patvirtinti įgaliojimus. 2017 metais Rusija pareiškė, kad ji pristabdo narystės įmokų mokėjimą.

Antradienio naktį ETPA priėmė rezoliuciją, pagal kurią Rusijos delegacija buvo pakviesta dalyvauti birželio sesijoje. Dokumente pažymima, kad balsavimo, kalbėjimo ir pateikimo teisėms netaikomos sankcijos.

Estija, Gruzija, Lietuva, Latvija ir Ukraina vienbalsiai balsavo prieš Maskvos dalyvavimą birželio mėnesio ETPA sesijoje, tačiau rezoliucija buvo priimta pilna apimtimi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s