Žaliųjų žmogeliukų nereikia: kaip Pagėgių pasieniečiai „saugo“ valstybės sieną (vaizdo įrašas)

 

Lietuvos valdovai pastoviai gąsdina mus kartodami: „Rusai puola!” O ministrai ir kiti valdininkai stato specialias tvoras įsisavindami eilinius milijonus eurų. Tačiau ar tai efektyvu kai vyksta tokie dalykai apie kuriuos mes papasakosime žemiau.

Birželio 29-oji, oficialiai įteisinta kaip Pasieniečių diena, yra profesinė beveik 4 tūkstančių Valstybės sienos apsaugos tarnyboje dirbančių pareigūnų ir tarnautojų šventė. Kelias dienas visos žiniasklaidos priemonės sveikino šios tarnybos darbuotojus, linkėjo ko geriausių darbų. Norime ir mes pasveikinti, tačiau labiau tuos, kurie rizikuodami savo karjera , darbu nori šią tarnybą sukurti tokią, kad šios tarnybos darbuotojų skaidrumu neabejotų niekas. Tačiau kol kas ši Tarnyba nepriekaištinga reputacija pasigirti negali, negali, nes atsiranda tokių, kurie sugeba pasėti abejonę.

Šios šventės išvakarėse internete buvo patalpintas vaizdo įrašas iš Pagėgių rinktinės pasienio ruožo apsaugos vaizdo kamerų kuriame gerai matosi kas iš tikrųjų vyksta Lietuvos pasienyje su Rusija.

Šiame įraše iš pirmo žvilgsnio jokių neteisėtų Lietuvos pasieniečio veiksmų, valdančio vaizdo stebėjimo kamerą nesimato, tačiau jis elgiasi gan keistai. Šešupės upės žiotyse, kuri į Nemuną įteka Rusijos Kaliningrado srities pusėje, Lietuvos pasieniečio valdoma vaizdo stebėjimo kamera užfiksavo motorinę vandens transporto priemonę, greitai judančią link Lietuvos pusės.

245.jpg

Keista, bet valčiai artėjant prie valstybės sienos kuri čia eina Nemuno upės viduriu Lietuvos Valstybės Sienos Apsaugos Tarnybos (VSAT) Pagėgių Rinktinės (PR) pareigūnas, tuo metu valdęs vaizdo kamerą pastarąją skubiai nukreipia nuo netrukus įvyksiančio neteisėto sienos kirtimo atvejo, lyg būtų ir nepastebėjęs artėjančios valties. Pasienietis savo valdomą mechanizmą suką valstybinės sienos ruožu Nemuno upės tekėjimo kryptimi, ir visiškai nefilmuoja to momento, kuomet motorinė valtis iš Rusijos pusės kerta Lietuvos Valstybinę sieną ir priplaukia prie Lietuvos kranto. Kodėl?

Tokia vaizdo fiksacija būtų labai svarbi ikiteisminio tyrimo bei teismo proceso metu, jei vaizdo stebėjimo sistema būtų užfiksavusi nusikaltimo momentą. Jau nekalbant apie tai kad viskas vyksta dienos metu (mūsų turimais duomenimis tai įvyko š.m. birželio 7-tą dieną apie 15 val. Lietuvos laiku).

Tačiau šiuo atveju kamera atsisuka į įvykio vietą praėjus jau nemažai laiko, kai jau Lietuvos krante iš valties vyksta cigarečių (o gal ginklų bei amunicijos, kas žino? Juk niekas suimtas nebuvo) krovos darbai. Taip galimai buvo sutaupytas gan brangus laikas kontrabandininkų darbe. Gali būti, kad kol pasienietis su kamera klaidžiojo po Nemuno apylinkes kitose nei vyksta kontrabandos operacija vietose, tų kelių minučių ir pakako, kad krovinys iš Rusijos būtų sėkmingai pakrautas į laukusį jo automobilį ir turėtų galimybę pasprukti nuo pasienio patrulių.

Tik antrą kartą atsukęs vaizdo kamerą į besidarbuojančius pažeidėjus, pasienio pareigūnas pradeda vykdyti veiksmus, kaip to reikalauja instrukcija, t.y. stebėti nusikaltėlius nuo jų pastebėjimo momento iki pat pabaigos, kol bus galima stebėti. Tada jau visa kontrabandos operacija pradedama filmuoti atidžiau ir greičiausiai tik tada oficialiai paskelbiamas sienos pažeidimo atvejis ir informuojami ruože esantys kolegos, kuriems dar reikia nemažai laiko, kad galėtų atvykti įvykio vietą.

Vaizdo įraše matosi, kaip iš valties yra greitai iškraunamos kažkokios tai dėžės, o valtis greitai pajuda atgal Kaliningrado srities link. Palydėjęs su vaizdo kamera „svečius“ iš Rusijos stebėjimo įrangos valdytojas grįžta į prekių iškrovimo vietą, kur jau įraše matosi kaip iš ten pajuda šviesios spalvos automobilis tamsintais langais. Stebėtojas toliau seka automobilį, kuris pradžioje važiuoja ne taip greitai, tačiau pasirinkęs kryptį link Pagėgių, Nemuno tekėjimo kryptimi staiga apsisuka ir ženkliai padidinęs greitį „lekia“ aukštyn upe, link kaimo Sokaičiai, esančio visai Pagėgių savivaldybės pakraštyje. Tolimesnė šios operacijos baigtis mums nėra žinoma.

Norime pridėti kad mūsų šaltinių duomenimis asmenys kurie įvykdė šią kontrabandos operaciją Lietuvos pusėje yra gerai žinomi mūsų teisėsaugai, o vienas iš jų nusikaltimo momentu net buvo įkalintas už kontrabandą ir savaitgalį buvo laikinai paleistas tam kad pabūtų su šeima. Štai – pabuvo.

Peržiūrint šį vaizdo įrašą kyla natūralus klausimas: o kam išvis reikalingos tos techninės priemonės jeigu juos vis tiek valdo tokie „specialistai“? O gal tas buvo padaryta tyčia ir mes matome paprastą korupcijos padarinį???

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s