Rusijoje vyksta globalus forumas „GMIS-2019“ bei pramonės paroda „INNOPROM-2019“

Rusijoje šiomis dienomis vyksta du stambūs tarptautiniai renginiai. Liepos 9 – 11 dienomis Jekaterinburgo mieste rengiamas Globalusis gamybos bei industrializacijos forumas („GMIS-2019“). Paraleliai su juo vyksta tarptautinė paroda „INNOPROM-2019“.

Globalusis forumas „GMIS-2019“ yra nukreiptas į nuoseklaus vystymosi tikslus, kuriuos apibrėžė Jungtinių Tautų Organizacija (JTO). Į jį atvyko daugiau kaip 2 tūkst. Žmonių iš viso pasaulio. Jame dalyvauja aukščiausio rango politikai, tame tarpe JTO generalinio sekretoriaus pavaduotojas pramoninio vystymosi klausimais Hiroši Kinijoši (Hiroshi Kinijoshi), Irano vice-prezidentas mokslo bei technologijų srityje Surna Sattari, Turkijos pramonės bei technologijų ministras Mustafa Varank, Jungtinių Arabų Emiratų energetikos ministras Suhail Mohamed Faradž al-Mazrui, taip pat Alžiro, Armenijos, Azerbaidžiano, Baltarusijos, Zimbabve, Kambodžos, Kazachstano, Kirgizijos pramonės bei mokslo srities ministrai. Forume dalyvauja Italijos Venecijos regiono turizmo ministras Sergio Emilio Bini.

„GMIS-2019“ forumo metu vyks pramoninių startapų konkursas. Jo prioritetinės kryptys yra neirotechnologijos bei dirbtinis intelektas, didieji duomenys, kvanto technologijos, belaidys ryšys, virtuali bei papildyta realybė, paskirstyto rejestro sistemos, pramoninis internetas, robotų technika bei sensorika, naujausios pramonės technologijos.

Konkurso fondas sudaro 1 mlrd. Rublių (apie 14 mln. eurų). Jo rėmėjai yra investuotojai iš Rusijos bei Jungtinių Arabų Emiratų, pagrindinis – fondas „Mubadala“.

Pirmasis „GMIS“ forumas įvyko Abu-Dabi miete Sorbonos universitete 2017-tų metų kovą. Jo globėju buvo Abu-Dabi pricas, šeihas Muhamed bin Zaid al-Nahajan. Jame dalyvavo apie 3 tūkst. užsienio valstybių vyriausybių narių, verslo bei pilietinės visuomenės atstovai, kurie 3 dienas svarstė naujausias technologijų bei inovacijų tendencijas. Išsamiau apie forumą galima perskaityti čia.

Paraleliai su šiuo forumu Jekaterinburgo mieste vyko tarptautinė pramonės bei technologijų paroda „INNOPROM-2019“. Jo programa sudaryta iš 12 tematikos blokų bei 4 tarptautinių pramonės forumų. Iš viso per keturias dienas įvyks daugiau kaip 150 renginių. Tačiau pagrindinis iš jų yra plenarinė strateginė sesija kurios tema yra „Skaitmeninių lenktynių čempionai: konkurencijos strategijos“. Joje dalyvaus skirtingų šalių politikai bei stambių tarptautinių kompanijų vadybininkai.

Kartu su Rusija šiuos renginius organizuoja Austrija, Vokietija, Turkija bei Prancūzija. Savo nacionalines ekspozicijas parodoje turės 14 šalių: Austrija, Baltarusija, Čekija, Italija, Japonija, Kazachstanas, Kinija, Korėja, Pietų Afrikos Respublika, Prancūzija, Slovakija, Taivanas, Vengrija bei Vokietija, kurios atvežė į Rusiją savo perspektyvinę produkciją. Iš viso parodoje dalyvauja daugiau kaip 80 pasaulio valstybių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s