Saulius Skvernelis neatsistatydins: pažadas buvo emocinis

Likus trims dienoms iki Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pranešė po liepos 12-osios neatsistatydinsiantis bei tęsiantis darbą. Jis nurodė, kad suformuota valdančioji dauguma – trapi, kad mato prošvaisčių bendradarbiauti su naujai išrinktu prezidentu.

Prezidento rinkimų naktį S.Skvernelis žadėjo atsistatydinti, jei nepateks į antrąjį rinkimų turą. Į turą nepateko, bet Vyriausybėje nutarė likti.

„Prezidento rinkimai yra mano pralaimėjimas. Nieko aš dėl to nekaltinu, tai yra mano sprendimai, mano vertinimas, mano veiksmai, kurie lėmė tokį rezultatą. Aišku, būtų gerai, kad tai būtų lėmę, be „išorinės pagalbos“, bet buvo kaip buvo. Tas sprendimas yra emocinis. Galbūt nereikėjo iškart sakyti, ypatingai rinkimų naktį. Bet aš tuo metu taip jaučiausi, ilgai jaučiausi“, – savo sprendimą paaiškino Vyriausybės vadovas.

Jis tikino, kad alternatyvos nebuvo – esą „niekas atsakomybės prisiimti, švelniai tariant, nereiškė noro“.

Teiraujantis, kodėl apie savo sprendimą jis nepaskelbė tuomet, kai partijos pasirašė koalicijos sutartį, S.Skvernelis pripažino prieš tai norėjęs pasikalbėti su išrinktuoju prezidentu.

Jis neįvardijo, kada priėmė sprendimą tęsti darbą: „Tai yra mano atsakomybės sritis, pirmiausia. Aš esu atsakingas politikas, atsakingas žmogus, kuris esu 2016 metų Seimo rinkimų rezultate įgavęs pasitikėjimą ir įgaliojimus vadovauti Vyriausybei ir tuo principu vadovausiu. Tai nėra priverstinis darbas, tai nėra vergija, tai – mano sąmoningas apsisprendimas […]. Toliau batalijos kelsis į Seimą.“

„Šiandien po susitikimo su išrinktuoju Respublikos prezidentu ir pokalbiu su juo, konstatuojant faktą, kad yra sudaryta naujoji valdančioji dauguma, trapi, bet dauguma. Po pokalbio su prezidentu, vertinant situaciją valstybėje, kalbant apie svarbiausių darbų tęstinumą, stabilumą, išreiškiant palaikymą išrinktojo prezidento, aš priėmiau sprendimą gražinti įgaliojimus išrinktam prezidentui ir toliau formuoti Vyriausybę, ir kartu su Lietuvos Respublikos prezidentu įgyvendinti tuos svarbius valstybei darbus, kurie susiję su socialinės atskirties mažinimu, gerovės kūrimu“, – dėstė S.Skvernelis.

Ministras pirmininkas sakė su prezidentu Nausėda neaptaręs konkrečių kandidatūrų į ministrus. Konsultacijos šiuo klausimu esą prasidės liepos 12 dieną, kai išrinktasis prezidentas prisieks. Tiesa, anot politiko, buvo apžvelgtas dabartinis ministrų kabinetas, apie tai pasikalbėta.

Liepos 12-ąją Vyriausybė grąžins įgaliojimus prisiekusiam prezidentui. Jis per 15 dienų teiks Seimui svarstyti premjero kandidatūrą. Kai Seimas kandidatūrai pritars ir prezidentas ministrą pirmininką paskirs, jei jo pateiktoje ir prezidento patvirtintoje Vyriausybėje nepasikeitė daugiau nei pusė iki įgaliojimų grąžinimo dirbusių ministrų, Vyriausybė iš naujo gaus įgaliojimus veikti pagal Seimo anksčiau patvirtintą programą. Jeigu Seimas nepritars premjero kandidatūrai, Vyriausybė privalės atsistatydinti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s