G.Nausėda: „Planuojantys būti ministrais, tegu neskuba siūtis ministrų kostiumus“

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį išsakė savo nuomonę dėl Vyriausybės, kurios sudėtį planuojama atnaujinti. G.Nausėdos teigimu, pagrindiniai komandos žmonės jau rasti, su jais sutarta ir jie yra pasirengę dirbti valstybei. Anot jo, tai profesionalūs žmonės, kurie dirbdami alternatyvų darbą turbūt galėtų uždirbti daugiau, bet yra nusiteikę atiduoti savo jėgas šaliai ir prisidėti prie to, kad Lietuvoje būtų įgyvendinama gerovės valstybės vizija.

Antradienį su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu G.Nausėda teigė aptaręs tiek dabartinę politinę padėtį, tiek numatomus planus.

„Iš karto buvo pradėta nuo to, kad išsiaiškinome, ar galėtumėme kartu dirbti. Aš iš tikrųjų labai atvirai pasakiau, kad visos kontroversijos, kurios buvo rinkimų kampanijos metu, yra pamirštos, nes tai buvo paprasčiausia politinė kova. Iš tikrųjų visiškai įsivaizduoju savo bendrą darbą su premjeru S.Skverneliu, nes, manau, kad šiandien tai yra, ko gero, vienintelė alternatyva, jeigu nekalbėtumėme apie kitas alternatyvas, kurios yra susijusios su išankstiniais rinkimais, technokratinių Vyriausybių paieška ir taip toliau. Tos alternatyvos tikrai yra labai neaiškios ir, svarbiausia, – nenaudingos šiuo metu Lietuvos žmonėms“, – mano būsimasis prezidentas.

Naujoji valdančioji dauguma, pasak G.Nausėdos, bus trapi. Jis minėjo, kad jeigu dėl tokios politinės situacijos atsiras daugiau noro atsižvelgti į opozicijos siūlymus, o opozicija bus linkusi palaikyti tam tikrus konstruktyvius valdančiųjų siūlymus, tai bus žingsnis reikiama linkme.

Kalbėdamas apie laukiančius darbus su naująja valdančiąja koalicija, G.Nausėda sakė, kad gaila, kad koalicijos planuose neliko deklaracijų apmokestinti pajamas ne pagal jų rūšį, o pagal jų dydį. Jis svarstė, galbūt pritrūko politinės valios tai įrašyti į darbų programą. Tačiau būsimasis prezidentas mano, kad to reikėtų siekti. Tarp gerų valdančiųjų planuojamų sprendimų G.Nausėda įvardijo vaiko pinigų didinimą.

G.Nausėda negalėjo teigti, kad šiandien yra apsisprendimas dėl konkrečių ministrų pavardžių. Jis akcentavo, kad Vyriausybė savo įgaliojimus grąžins penktadienį. Jis pasiuntė žinią, kad nebūtinai visi „nurašomi“ ministrai turės palikti postus, o tie, kurie juos matuojasi, nebūtinai bus paskirti dirbti į atnaujintą Vyriausybę.

„Tikrai nevertėtų šiandien viešoje erdvėje skelbiant vienokias ar kitokias pavardes, kaip nevertėtų skubėti ir nurašant kai kuriuos ministrus, kaip neva tikrai paliksiančius Vyriausybę. Jei leisite man metaforiškai kalbėti, tie, kurie planuoja būti ministrais, tegu nebūtinai skuba siūtis ministrų kostiumus, o jau turintys ministrų kostiumus tegul nebūtinai atiduoda tuos kostiumus į komisą. Galimi variantai tokie, kad kertinėms ministerijoms vadovaus tie patys žmonės“, – spaudos konferencijoje sakė G.Nausėda.

Pavyzdžiui, jis paminėjo, kad nemato priežasčių, kodėl savo pareigų turėtų netekti krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Didelį dėmesį jis teigė skirsiantis ir vidaus reikalų ministro skyrimui.

G.Nausėda mano, kad ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius užsirekomendavo kaip geras ministras.

Naujas prezidentas išsakė abejonių dėl žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio. Pasak jo, tos abejonės tebėra.

Išrinktasis prezidentas pakartojo turintis daug klausimų socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui. G.Nausėda sakė, kad viskas priklausys nuo ministro atsakymų į juos, pridurdamas, kad nėra žmogus, „ant ko nors užsisėdantis“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s