Pasikeitė Lietuvoje dislokuotos NATO pajėgų kovinės grupės vadas

Jonavos rajone, Rukloje, ketvirtadienį pasikeitė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės rotacija ir vadovybė.

Nuo vasario kovinei grupei vadovavusį Vokietijos kariuomenės pulkininką leitenantą Peerą Papenbroocką pakeitė naujasis kovinės grupės vadas, taip pat vokietis pulkininkas leitenantas Rouvenas Habelis, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Tarnybą pradedantis naujasis Vokietijos kontingentas suformuotas 391-ojo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, įsikūrusio Bad Salzungene, pagrindu.

„NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra puikus Aljanso vienybės pavyzdys. Skirdamos šioms pajėgoms karius Aljanso šalys demonstruoja savo įsipareigojimus kolektyvinei gynybai ir Baltijos šalių saugumui“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

„Kartu su Lietuvoje dislokuota NATO oro policijos misija ir NATO pajėgų integravimo vienetu priešakinės NATO pajėgos siunčia aiškią žinią mūsų priešininkams – NATO yra nedalomas ir vieningas aljansas“, – pridūrė jis.

Nuo 2017 metų pradžios Mokomajame pulke Rukloje dislokuota tarptautinė kovinė grupė šiandien yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį. Per daugiau nei dvejus metus NATO batalione rotuodamiesi jau yra tarnavę per 8 tūkst. užsienio karių iš devynių Aljanso valstybių.

Šiuo metu bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje dislokuoti Vokietijos, Belgijos, Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos kariai, Islandija į kovinę grupę yra skyrusi civilį specialistą.

Lietuvoje NATO kariai nuolat treniruojasi, dalyvauja visose svarbiausiose pratybose. Juos taip pat dažnai galima pamatyti įvairiuose kultūriniuose ir socialiniuose projektuose, Lietuvos istorinių ir valstybių švenčių minėjimo renginiuose.

Tarptautiniai NATO batalionai kiekvienoje Baltijos šalyje ir Lenkijoje buvo dislokuoti 2017 metais, Aljansas teigia taip siekiantis atgrasyti Rusiją po jos agresijos Ukrainoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s