Seimas apsipirks: už keliasdešimt tūkstančių eurų – šilkiniai kaklaraiščiai, megztos kepurės, laikrodžiai

Seimo kanceliarija planuoja įsigyti kaklaraiščių, skarelių, šalikų, kepurių, suvenyrinių puodelių, skėčių, sieninių ir stalo laikrodžių. Parlamentarų ir Seimo padalinių reprezentacinėms reikmėms skirtai atributikai gali būti išleista daugiau kaip 40 tūkstančių eurų. Reprezentacijai Seimas išleidžia po kelis šimtus tūkstančių eurų kasmet. Šiemet per pirmąjį pusmetį tam panaudoti 139 tūkst. eurų. Tarkime, pernai – 314,1 tūkst. eurų, o 2017 metais – 221,8 tūkst. eurų.

Skelbimai apie Seimo kanceliarijos pirkimus patalpinti Centriniame viešųjų pirkimų portale. Kaip matyti iš jų, 800 vienetų megztų šalikų ir kepurių ketinama įsigyti trečiąjį šių metų ketvirtį.

Taip pat planuojama pirkti 1500 vienetų aukštos kokybės šilko be priemaišų kaklaraiščių, skarelių ir vilnonių bei su šilku šalikų. Kiek lėšų tam gali būti išleista, nenurodoma. Pirkimo būdas – mažos vertės skelbiama apklausa. Seimo kanceliarija nori pasirašyti metų trukmės sutartį dėl suvenyrų tiekimo. Planuojama įsigyti 3800 vienetų suvenyrinių puodelių. Šio pirkimo vertė – apie 12,4 tūkst. eurų be pridėtinės vertės mokesčio (PVM). 1100 vienetų skėčių planuojama pirkti už 9,9 tūkst. eurų (be PVM). Sieninių ir stalo laikrodžių, kurių orientacinis poreikis siekia atitinkamai 700 ir 500 vienetų, pirkimas mokesčių mokėtojų kišenę gali patuštinti beveik 17,4 tūkst. eurų (vertė nurodyta be PVM).

Seimo kanceliarijos Ryšių su visuomene skyriaus atstovai sako, kad nurodytos dovanos ir suvenyrai naudojami parlamento reprezentacinėms reikmėms: Seimo narių susitikimuose su gyventojais, renginių Seimo rūmuose dalyviams, lankytojams ir svečiams, oficialių tarptautinių susitikimų, vizitų metu.

„Dovanos ir suvenyrai yra perkami centralizuotai, juos naudoti reprezentacijos tikslams gali Seimo nariai ir Seimo padaliniai (komitetai, komisijos, frakcijos, delegacijos, tarpparlamentinių ryšių grupės ir kt.)“, – teigiama Seimo kanceliarijos Ryšių su visuomene skyriaus atsakyme.

Jame taip pat nurodoma, kad suvenyrų ir dovanų pirkimų dokumentuose orientaciniai skaičiai ir sumos nurodomi atsižvelgiant į metinį poreikį – planuojamą vizitų, delegacijų, renginių ir kitų veiklų skaičių. „Nurodytų kiekių Seimo kanceliarija nėra įsipareigojusi nupirkti 100 proc. – suvenyrai ir dovanos įgyjami atsižvelgiant į paklausą“, – aiškino Seimo kanceliarijos Ryšių su visuomene skyriaus atstovai.

Dovanų ir suvenyrų asortimentą parenka Seimo kanclerio įsakymu sudaryta Seimo ir Seimo kanceliarijos reprezentacijai skirtų suvenyrų ir dovanų atrankos komisija išanalizavusi parlamentarų ir kanceliarijos poreikius. „Šiuo metu reprezentacijai naudojamos įvairios rašymo priemonės, skėčiai, gertuvės, puodeliai, vėliavos, bloknotai, laikrodžiai ir panašiai“, – informavo Seimo kanceliarijos atstovai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s