Iš Nemuno ištraukto kontrabandininko žūtis – nuskendo ar buvo nužudytas pasieniečių?

Lietuvos žiniasklaidoje paplito informacija apie birželio mėnesį Lietuvos pasieniečių vykdytos kontrabandininkų sulaikymo operacijos metu nuskendusį vyrą.

Birželio 12d. žiniasklaida pranešė, kad Lietuvos Valstybės Sienos Apsaugos Tarnybos (VSAT) pareigūnai bandė sulaikyti du nuo jų Nemuno upe sprukusius kontrabandininkus. Vieną asmenį pavyko sulaikyti, o kitas iššoko iš motorinės valties ir veliau nuskendo. Tuo metu Lietuvos spaudoje pasirodė žinučių, keliančių klausimą, ar sprukęs bėglys tikrai nuskendo.

Pavyzdžiui, 15min.lt tuomet rašė, kad užsieniečiui šokus į vandenį, bėglio draugas esą šaukė, kad jis nemoka plaukti. Kaip tuomet bėglys tikėjosi pasprukti ir ar pareigūnai bandė jį išgelbėti, belieka tik spėlioti. Ir štai šias spėliones sustiprina iš svetainės meslaisvi.lt gauta informacija.

Jau dabar aišku, kad sprukę kontrabandininkai buvo Rusijos piliečiai. Tačiau aiškėja kad per vykusį kontrabandininkų suėmimą, vienas iš dviejų rusų bandė pasprukti ir šoko į vandeni, o pasienio kateris tiesiog perplaukė per jį ir varomuoju katerio sraigtu sužalojo jo galvą bei visą bėglio kūną. Tikėtina, kad būtent dėl patirtų sužalojimu jis neteko sąmonės ir nuskendo, o ne dėl to, kad nemokėjo plaukti kaip teigiama pradinėje versijoje.

Aiškėja, kad bėglius persekioję pasieniečiai suprato, jog situacija gali turėti neigiamų pasekmių. Todėl jie neskubėjo ieškoti žuvusiojo kūno nors buvo visiškai greta, o antras rusų kontrabandininkams buvo ištrauktas iš vandens.

O skenduolis D.K. (vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi) buvo aptiktas tik po trijų dienų…

Kai kūnas buvo rastas, į Lietuvą nedelsiant atvyko velionio motina. Tačiau argumentuodami ikiteisminio tyrimo interesais pareigūnai kūno jai iš karto negražino. Rusė savo žuvusį sūnų atgavo tik praėjus penkioms dienoms po kūno aptikimo.

Yra pagrindas teigti kad palaikų grąžinimas buvo specialiai vilkinamas būtent dėl to, kad būtų sunkiau nustatyti tikrąsias rusų kontrabandininko žuvimo aplinkybes, t.y., dėl pasieniečių netinkamų veiksmu, tarnybinių įgaliojimų viršijimo bei aplaidumo. Be to jie sukėlė pavojų rusų kontrabandininko gyvybei ir nepagelbėjo jam, kai šio žmogaus gyvybei grėsė pavojus, nors turėjo galimybę suteikti jam pagalbą bei išgelbėti jo gyvybę.

Kai prie Druskininkų pasieniečiai nužudė nepilnametį, bruzdėjo visa Lietuva. Kai prie Vileikių pasieniečiai faktiškai nužudė rusų kontrabandininką ir piktnaudžiaudami tarnybine padėtimi bandė paslėpti šį nusikaltimą – tyku, ramu.

Kodėl ikiteisminis tyrimas iš karto buvo užslaptintas? Kodėl pati baudžiamoji byla dėl kontrabandos kuri buvo iškelta Pagėgių rinktinėje beveik iš karto perduota Klaipėdos prokuratūrai? Ko bijo Lietuvos teisėsauga? Reiškia yra pagrindų.

Be to mūsų duomenimis tądien per incidentą pasienyje buvo suimti tie patys asmenys kurie organizavo kontrabandos operaciją balandžio mėnesį apie kurią mes rašėme anksčiau.

Kas žino, gal jeigu VSAT pareigūnai sureaguotų tinkamai ir laiku tada neįvyktų ši tragedija dabar?..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s