JAV karių buvimas Europoje: dauguma vokiečių – prieš. Ir kas?

Kairiųjų frakcijos Vokietijos Bundestage pirmininkas Dietmar Bartsch atsakė į JAV ambasadoriaus Berline Ričardo Grenelo žodžius apie tai jog Pentagonas gali perdislokuoti dalį savo karinių pajėgų Europoje iš Vokietijos į Lenkiją. Vašingtono ambasadorius padarė priekaištą Berlinui dėl to kad vokiečiai neskuba didinti savo karinių išlaidų iki 2 % BVP ir naudoja prekybos balanso proficitą vidaus politikos tikslams.

„Jeigu amerikiečiai nori išvesti savo kariuomenę (iš Vokietijos – red.), tegul pasiims ir savo branduolinį ginklą“. – cituoja Dietmarą Bartschą vokiečių laikraštis Hannoversche Allgemeine Zeitung.

Jis pridėjo kad JAV branduolinis ginklas, esantis dabar Vokietijoje, turi būti sugrąžintas atgal į Ameriką o ne perdislokuotas į Lenkiją, kadangi jo perdislokavimas į mūsų kaimyninę šalį smarkiai pablogins santykius su Rusija, o tai prieštarauja Vokietijos ir bendrai Europos interesams.

Anksčiau JAV ambasadorius Berline Ričardas Grenelas pagrasino kad JAV gali išvesti savo karius iš Vokietijos.

D. Trumpui tapus JAV prezidentu iš išreiškus nepasitenkinimą dėl skirtingų šalių narių bendrojo vidaus produkto (BVP) dalies skirimo karo išlaidoms NATO narės įsipareigojo iki 2024 metų gynybai išleisti ne mažiau kaip 2 proc. savo BVP, o kai kurios (pavyzdžiui, Lietuva)– ir daugiau.

Didžiąją NATO išlaidų dalį sudaro JAV pinigai. D. Trump daug kartų piktindavosi dėl kai kurių Aljanso šalių, ypač Vokietijos, per menkų išlaidų gynybai. Pasak JAV prezidento „ji turi mokėti ženkliai daugiau“.

Kaip anksčiau skelbė Vokietijos kanclerė Angela Merkel Vokietijos išlaidos gynybai augs palaipsniui dešimt metų. Šiais metais jos turi pasiekti 1,34 % BVP, o 2025-taisiais turi pasiekti net 1,5 % BVP.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s