Rusijos URM vadovas papasakojo apie elektroninių vizų įvedimo Rusijoje terminus

Pasak ministro, elektroninės vizos jau taikomos Tolimuosiuose Rytuose, laisvojo Vladivostoko uosto teritorijoje, Kaliningrade, o šį rudenį jos bus įsigalios ir Sankt Peterburge ir Leningrado srityje.

Rusija ketina per pusantrų metų pereiti prie elektroninių vizų užsienio piliečiams naudojimo, nes tai padės plėtoti turizmą, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

“Mes siekiame užtikrinti, kad po pusantrų metų visi mūsų partneriai galėtų naudotis elektroninėmis vizomis, norėdami patekti į Rusijos Federaciją, o tai, be abejo, paskatins turizmą, tame tarpe ir ekologinį“, — teigė S. Lavrovas.

Pasak ministro, elektroninės vizos jau taikomos Tolimuosiuose Rytuose, Vladivostoko uosto teritorijoje, Kaliningrade, o šį rudenį jos bus įdiegtos ir Sankt Peterburge ir Leningrado srityje.

“Jau 95 šalys su mumis yra susitarusios dėl bevizio režimo. Beveik visa Lotynų Amerika tapo bevizė. Aš suprantu, kad tai toloka. Bevizis režimas galioja ir daugumai mūsų kaimynų“, — pridūrė Lavrovas.

Nuo 2019 metų liepos 1 dienos 53 užsienio šalių piliečiai gali gauti nemokamą vienkartinę elektroninę vizą, norėdami apsilankyti Kaliningrado srityje. Atitinkamą rezoliuciją priėmė Rusijos Federacijos vyriausybė. Anksčiau ši tvarka buvo įvesta Tolimuosiuose Rytuose. Viza leidžia būti Kaliningrado srityje ne ilgiau kaip aštuonias dienas nuo atvykimo, ji galioja 30 dienų. Įvažiuoti į kitas Rusijos teritorijas su šia viza neleidžiama.

Norėdamas gauti elektroninę vizą, užsienio pilietis turi užpildyti prašymą Rusijos užsienio reikalų ministerijos konsulinio departamento tinklalapyje ne vėliau kaip prieš keturias dienas, bet ne anksčiau nei prieš 20 dienų iki numatomos atvykimo dienos.

Elektroninės vizos išduodamos turizmo, verslo ir humanitariniais tikslais. Lietuvos piliečiai gauna šias vizas aktyviausiai iš visų užsienio valstybių.

946.png

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s