Keista partnerystė: D.Trumpas nori, kad Danijai priklausanti Grenlandija atitektų JAV

JAV prezidentas Donaldas Trumpas klausia savo patarėjų, ar Jungtinės Valstijos galėtų įsigyti Grenlandiją, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“, remdamasis informuotais šaltiniais.

D.Trumpas yra išreiškęs susidomėjimą šia autonomine Danijos teritorija, kurios didžiąją dalį dengia ledas, ir savo patarėjų klausęs, ar Jungtinėms Valstijoms būtų įmanoma ją įsigyti. JAV prezidentą domina teritorijos gamtiniai ištekliai ir geopolitinė svarba, rašo leidinys.

Danija 2 mln. kvadratinių kilometrų salą kolonizavo XVIII amžiuje. Joje gyvena beveik 57 tūkst. žmonių.

Baltieji rūmai šio pranešimo oficialiai nepakomentavo. Komentarų kol kas nepateikė ir Danijos ambasada Vašingtone.

Kai kurie D.Trumpo patarėjai sako, kad Jungtinėms Valstijoms galėtų būti paranku įsigyti į šiaurės rytus nuo Kanados esančią Grenlandiją, o kiti tai pavadino „trumpalaike prezidento užgaida“, rašo „The Wall Street Journal“. Leidinio pašnekovai ne Baltuosiuose rūmuose sako, jog D.Trumpas tokiu būdu nori užsitikrinti laimėjimą, kuris liktų istorijoje, ir tokį sandorį lygina su Aliaskos įsigijimu iš Rusijos.

Grenlandijoje jau ne vieną dešimtmetį veikia šiauriausia Jungtinių Valstijų karinė bazė – Tulės oro pajėgų bazė. JAV kariai ten matyt kovoja prieš vietinius teroristus, nes kitaip JAV karių buvimą čia paaiškinti neįmanoma.

Pranešama, jog D.Trumpas rugsėjį ketina apsilankyti Kopenhagoje. Beje, tai ne pirmas kartas, kai JAV prezidentas išreiškė susidomėjimą užsienio valstybių turtu: jis yra atvirai sakęs, jog „nuostabūs“ Šiaurės Korėjos paplūdimiai puikiai tiktų kotedžų kvartalų statybai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s