JAV verslininkas apkaltino Porošenko atėmus milijardus dolerių iš Ukrainos

Ukrainiečių kilmės JAV milijardierius Semas Kislinas apkaltino buvusį Ukrainos prezidentą Petro Porošenko mažiausiai aštuonių milijardų dolerių atėmimu iš šalies per penkerių metų kadenciją valstybės vadovo poste. Jis tai pasakė interviu leidiniui “Strana.ua“.

Buvusį Ukrainos vadovą ir Ukrainos generalinį prokurorą Jurijų Lucenką jis pavadino korumpuotais asmenimis, kurie “dirbo ne savo žmonių, o savo kišenių labui ir pavogė labai daug pinigų“.

“Vien Porošenko prezidentavimo metu iš Ukrainos nusavino mažiausiai aštuonis milijardus dolerių. Mano žiniomis, vien per valstybinę įmonę “Centrenergo“ buvo nusavinta nuo 700 iki 800 milijonų dolerių“, — pasakė Kislinas.

Anot verslininko, JAV Porošenko atžvilgiu vyksta tyrimas keliose baudžiamosiose bylose. Viena iš jų susijusi su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paskolomis, išduotomis Ukrainai, ypač su paskutine vieno milijardo dolerių dalimi.

“Yra pagrindo manyti, kad visi šie pinigai buvo išleisti kitiems tikslams, jie buvo išvesti refinansavimo komerciniams bankams pavidalu, o toliau — atgulė į kišenes. Visa tai buvo padaryta Porošenko nurodymu“, — pareiškė jis.

Kislinas pridūrė, kad dabar Ukrainai reikia kokybinių pokyčių, visų pirma, visiško personalo keitimo visose svarbiausiose pareigose teismų ir teisėsaugos sistemose.

JAV milijardieriui buvo uždrausta atvykti į šalį Porošenko prezidentavimo metu po to, kai Kislinas pranešė apie buvusio lyderio korupcines schemas. Šią savaitę jis atvyko į Ukrainą, pasak jo, kad “susitiktų su naująja šalies vadovybe“.

Porošenko anksčiau tapo atsakovu keliose baudžiamosiose bylose dėl piktnaudžiavimo valdžia ir oficialiąja pozicija skirstant pareigas “Centrenergo“, valstybės išdavyste, susijusia su incidentu Kerčės sąsiauryje, neteisėto “Priamoj“ kanalo konfiskavimo, dėl dokumentų klastojimo 2016 metais formuojant parlamentines frakcijas ir neteisėto Vyriausybės paskyrimo. Be to, kaip liudytojas Porošenko jau apklaustas dėl taikių gyventojų žūties taip vadinamo „Maidano“ metu 2014-tais metais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s