“Peržengė raudonąją liniją“: Estijos VRM kilo skandalas

Septyni buvę Estijos vidaus reikalų ministrai paskelbė pareiškimą, kuriame paragino dabartinį vidaus reikalų ministrą atsistatydinti iš užimamų pareigų dėl aplink jo kilusio politinio skandalo, praneša portalas “ERR“.

“Jūsų ir jūsų sūnaus bei kolegos finansų ministro Martino Helmo paskutinių dienų veiksmai ir pareiškimai kenkia Estijos reputacijai ir saugumui. Jūs peržengėte raudonąją liniją Estijoje“, – teigiama pranešime.

Kaip pažymėjo buvę ministrai Kalle Laanet, Hanno Pevkur, Ain Seppik, Katri Raik, Margus Leivo, Märt Rusk ir Olari Taal, tokie veiksmai būdingi “represinei valdžiai“. Politikai taip pat pabrėžė, kad smerkia Helmo ir jo bendražygių iš Konservatorių partijos elgesį.

Anksčiau Estijoje kilo konfliktas tarp dabartinio vidaus reikalų ministro, Estijos Konservatorių liaudies partijos (EKRE) vadovo Marto Helme ir Policijos ir sienos apsaugos departamento direktoriaus Elmaro Vacherio. Pasak Vacherio, Helme privertė jį atsistatydinti, tačiau jis nesiruošia palikti savo posto. Kaip priminė Estijos policijos vadovas, jį nušalinti gali tik ministras pirmininkas.

Pats Estijos ministras pirmininkas Juris Ratas penktadienio vakarą susitiko su Martu Helme ir jo sūnumi Martinu Helme. Anot Rato, derybų metu buvo nuspręsta, kad Vacheris lieka savo poste.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s