VSAT: poilsiautojai Vištyčio ežere turėtų būti atidesni – dažnai kerta Rusijos sieną

Lietuvos ir Rusijos Kaliningrado srities pasienyje esantis bei turistus viliojantis Vištyčio ežeras šią vasarą tapo ir nerūpestingų poilsiautojų daromų pažeidimų vieta, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šį vandens telkinį techninėmis stebėjimo sistemomis kontroliuojantys Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Vištyčio užkardos pasieniečiai nuo liepos pradžios užfiksavo aštuonis sienos pažeidimus bei sulaikė 20 asmenų. Didžioji dalis sulaikytųjų – poilsiautojai, nuomotais vandens dviračiais ar valtimis pernelyg neapdairiai pramogavę ežere. Mažesnioji dalis – žvejai.

Pasak VSAT pareigūnų, lengvabūdiškai Vištyčio ežere besielgiantys asmenys „nepastebi“ vandenyje pastatytų valstybės sienos ženklų, priplaukia pernelyg arti jų, o neretai ir nesugeba suvaldyti plaukiojimo priemonių dėl vėjo ir padidėjusio bangavimo.

Pažeidėjų geografija pati įvairiausia: šiemet dėl neatsargumo valstybės sieną Vištyčio ežere kirto Vilkaviškio, Šakių, Tauragės, Šiaulių, Jonavos, Raseinių, Kauno savivaldybių gyventojai, o taip pat turistai iš Danijos, Ispanijos ir Ukrainos.

Sulaikyti poilsiautojai iškart prisipažįsta padarę pažeidimą, todėl jiems dažniausiai skiriama pusė minimalios baudos už valstybės sienos pažeidimą dėl neatsargumo – 35 eurai. Antrą kartą sulaikytiems pažeidėjams numatytos baudos iki 140 eurų. Jei paaiškėtų, kad asmuo valstybės sieną pažeidė tyčia, jam grėstų ne tik piniginė bauda, bet ir areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Tokie asmenys vieneriems metams netenka teisės prašyti leidimo būti valstybės sienos apsaugos zonoje.

Yra pasitaikę atvejų, kuomet pažeidėjus sulaiko Rusijos ežero dalies vandenyse patruliuojantys rusų pasieniečiai. Tuomet plaukiojimo priemonė kartu su ja pramogavusiais asmenimis tarnybiniu rusų kateriu yra tempiama į kaimyninės valstybės gilumą, atliekami būtini formalumai, o vėliau pažeidėjai grąžinami Lietuvos pasieniečiams.

VSAT primena, kad Vištyčio ežere valstybės sienos liniją žymi geltonos spalvos cilindro formos plastikiniai plūdurai. Kirtus liniją tarp dviejų tokių ženklų, net jei tai padaryta apsisukant, yra fiksuojamas valstybės sienos pažeidimas.

Pasieniečiai ragina poilsiautojus neplaukti pernelyg arti valstybės sieną žyminčių plūdurų, tinkamai įvertinti valties ar vandens dviračio manevringumą, oro sąlygas ir savo fizines galimybes.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s