Paramos Honkongui akciją temdė konfliktas su Pekino rėmėjais: du kinai išvežti į policiją

Seimo nario Manto Adomėno organizuotame mitinge iš pradžių susirinko kiek daugiau nei pusšimtis protestuotojų, bet Katedros aikštėje nuskambėjus paraginimui žmonėms jungtis į gyvą grandinę kelioms minutėms rankomis iš viso susikibo apie 200 žmonių.

Taip pareikšta parama honkongiečiams, kurie minėdami Baltijos kelio trisdešimtmetį savo šalyje susikibo protestuoti prieš ekstradicijos į žemyninę Kiniją įstatymą ir policijos smurtą.

Mitingą centrinėje Vilniaus aikštėje Pekino rėmėjai su Kinijos vėliavomis iš pradžių stebėjo aikštės prieigose, tačiau pradėjus skirstytis demonstracijos dalyviams jie įsimaišė tarp protesto iniciatorių. Daugiausia tai buvo Lietuvoje gyvenantys kinai.

Įsiplieskus ginčams, tarp Honkongo ir Kinijos rėmėjų kilo susistumdymas, o M. Adomėnas iškvietė policiją. Jis pavadino kontrprotestuotojus „komunistų prostitutėmis“ ir skandavo „žudikai, eikite namo“.

Atvykę pareigūnai aiškinosi įvykio aplinkybes ir užsirašė kai kurių asmenų vardus, pavardes, o po keliasdešimties minučių išsivežė du Kinijos rėmėjų pusėje buvusius asmenis, patvirtino policijos atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

„Du asmenys pristatyti į policiją pateikti detalesniems paaiškinimams“, – informaciją patvirtino R. Matonis.

M. Adomėnas pranešė, kad pirmadienį ketina parašyti policijai pareiškimą.

Honkongiečius parėmę protestuotojai Katedros aikštėje laikė Honkongo vėliavas ir Kiniją smerkiančius plakatus.

„Jie remiasi Baltijos šalių pavyzdžiu, siekia laisves ir mes turime juos paremti. Lietuva, Latvija ir Estija tokios mažos, o Rusija tokia didelė, galinga. Lygiai taip pat Kinija puola Honkongą“, – sakė akcijos dalyvė pensininkė Rūta Svilienė.

Vienas iš akcijos organizatorių parlamentaras M. Adomėnas sakė šiuo renginiu norėjęs „parodyti honkongiečiams, kad yra matomi, jie yra nepamiršti“.

„Jeigu mes į Baltijos kelią žiūrime kaip į gražų, nostalgišką prisiminimą, tai Honkongui šiandien tai yra situacija, kur jie dabar kovoja. Jiems tai nėra praeitis“, – pranešė konservatorius.

Kontrprotestuotojų stovykloje buvęs Kinijos prekybos rūmų Lietuvoje pirmininkas Haonan Wang (Haonanas Vangas) tvirtino, kad palaikantieji honkongiečius buvo suklaidinti melagingą informaciją teikiančios žiniasklaidos.

„Pabandykite paklausti, ar jie buvo Honkonge, ar jie buvo Kinijoje, kokia esmė, kad jie pakėlė tas vėliavas, už ką jie?“ – situaciją pakomentavo jis.

„Ten jau vyksta vos ne terorizmas“, – pridūrė kinas.

Pagal 1997-aisiais pasirašytą Honkongo perdavimo Kinijai susitarimą miestui buvo suteikta teisių ir laisvių, kurios negalioja žemyninėje Kinijoje, įskaitant nepriklausomą teismų sistemą ir žodžio laisvę. Protestuotojai tvirtina, kad šios teisės yra vis labiau varžomos, nuolat didėjant Pekino centrinės valdžios kišimuisi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s