Nidoje sulaikyti du Rusijos pasieniečiai: sieną kirto netyčia – pasiklydo

Nidoje penktadienio vakarą tamsiuoju paros metu Lietuvos teritorijoje sulaikyti du Rusijos pasieniečiai, neteisėtai kirtę valstybės sieną.

Rusijos Federalinės Saugumo Tarnybos Pasienio Tarnybos pareigūnai Lietuvos teritorijoje buvo pastebėti apie 23-čią valandą. Juos aptiko Pakrančių apsaugos rinktinės Neringos užkardos pasieniečiai. Tarnybiniais pistoletais ginkluoti rusai į Lietuvą buvo įėję apie pusę kilometro. Jie buvo sulaikyti apie 800 metrų nuo Lietuvos pasienio posto į Kuršių marių pusę, valstybės sienos apsaugos zonoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojo Vido Mačaičio teigimu, Rusijos pasieniečiai aiškino sienos pažeidimo aplinkybes ir valstybinę Lietuvos ir Rusijos sieną kirtę netyčia.

„Jie reagavo į sienos pažeidimą iš Rusijos į Lietuvos teritoriją, kaip jie aiškino. Dėl savo nepatyrimo, nes jie dirbo tik savo kontrolės punkte Rusijos pusėje, jie įėjo į mūsų teritoriją, o mūsų pasieniečiai vaizdo stebėjimo sistemomis tą faktą užfiksavo, nuvyko, nustatė, kur jie yra, ir sulaikė. Prasidėjo procedūros“, – paaiškino V. Mačaitis.

Apie incidentą pranešta Rusijos pareigūnams. Šeštadienį apie 13-tą valandą sulaikyti rusų pasieniečiai buvo sugrąžinti į Rusiją.

Anksčiau penktadienį Nidoje įvyko sieną su Rusiją saugančių pasienio rinktinių vadovų susitikimas su kolegomis ir Kaliningrado srities.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s