JAV leido Lietuvai įsigyti šarvuotus visureigius: sutarties tikimasi jau šiemet

Vašingtonas antradienį patvirtino, kad leidžia Lietuvai įsigyti JAV gaminamų šarvuotų visureigių. Sutartį dėl mašinų įsigijimo planuojama pasirašyti šiemet.

Pentagono pranešime rašoma, kad Lietuvai bus parduodama 500 visureigių, tačiau lietuviai planuoja pirkti 200 transporto priemonių.

„Bus perkama 200 visureigių. 500 yra tiesiog apsidraudimui, jeigu mes nuspręstume pirkti daugiau, kad nereikėtų naujo Kongreso patvirtinimo“, – paaiškino krašto apsaugos ministerijos atstovė spaudai Vita Ramanauskaitė.

Krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas pranešė, kad sutartį dėl technikos įsigijimo planuojama pasirašyti iki šių metų pabaigos.

Vašingtonas teigia, kad sandorio vertė sieks 170,8 mln. dolerių (154 mln. eurų). Anksčiau Lietuva nurodė, kad pirkimui ketina skirti 142 mln. eurų.

Tai antras pagal dydį įsigijimas Lietuvos kariuomenės istorijoje po šarvuočių „Boxer“.

Šarvuotieji visureigiai bus skirti įvairiems kariuomenės vienetams. Lietuvos perkamus visureigius gamina amerikiečių kompanija „Oshkosh Defence“.

Anot Krašto apsaugos ministerijos, šarvuotų visureigių Lietuvai trūksta tiek krašto gynybos užduotims vykdyti, tiek dalyvauti tarptautinėse operacijose. Šis trūkumas atsirado dėl esamo visureigių parko susidėvėjimo ir didėjant jų poreikiui dėl kariuomenės plėtros.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s