Saulius Skvernelis serga kraujo vėžiu: liga diagnozuota pirminėje stadijoje

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį paskelbė sergąs vėžiu. Premjero teigimu, jam buvo diagnozuota limfoma. Jis akcentavo, kad liga diagnozuota pirminėje stadijoje, atlikus operaciją, o dabar jam taikomas gydymas – chemoterapija ir imunoterapija.

S.Skvernelis žurnalistams sakė suprantantis, kad jam negalioja privataus gyvenimo apsauga.

„Nevertinant visko, aš turiu ir mažametę dukrą, kuri taip pat stebi, žiūri televiziją, su kuria reikia kalbėti. Turiu garbaus amžiaus mamą, šeimą. Tiek to – tokia yra mūsų kultūra, tai tenkinant jūsų smalsumą galiu pasakyti, kad nuo pareigūno laikų kasmet tikrinausi sveikatą, priešpaskutinį profilaktinį patikrinimą turėjau 2018 metų liepos mėnesį. Viskas buvo tvarkoje, kaip visada – jaučiausi puikiai“, – pasakojo jis.

S.Skvernelis teigė po prezidento rinkimų nusprendęs tęsti ir atlikti profilaktinį patikrinimą, kurio metu buvo pastebėti limfinės sistemos sutrikimai. Ministras pirmininkas teigė, jog diagnozę buvo galima nustatyti tik chirurginės operacijos metu.

„Diagnozė yra patvirtinta: tai – limfoma, pirminė stadija. Nėra išplitusi, yra taikomas gydymas“, – teigė premjeras.

S.Skvernelis patikslino, kad jis gydomas imunoterapija ir chemoterapija.

„Pirmą ciklą aš vakar praėjau. Du mėnesiai – rugsėjis, spalis, ciklai turi būti pabaigti ir gydytojai tikisi pilno pasveikimo. To tikiuosi ir aš. Dėkoju visiems už palaikymą, už supratimą, už subtilumą. Tokiais atvejais paaiškėja, kas yra kas Lietuvoje – artimoje aplinkoje, tolimesnėje aplinkoje“, – kalbėjo premjeras.

Politikas pridūrė, kad tokią diagnozę, deja, Lietuvoje kasmet išgirsta keliolika tūkstančių žmonių.

„Aš nesu išskirtinis, niekam nelinkiu to patirti – nei jums, nei šeimos nariams ypatingai. Bet toks gyvenimas yra, galiu būti tik geru pavyzdžiu – tikrinkitės, nors ir jaučiatės puikiai“, – pabrėžė ministras pirmininkas.

S.Skvernelis pabrėžė, kad jautėsi ir jaučiasi puikiai – tiek prieš operaciją, tiek dabar.

„Sunku suvokti, kad kažkas galbūt yra. Bet šis kursas tolesnis gydymo taikomas vieninteliu tikslu – siekiant perspėti apie limfomos atsinaujinimą. Aš tikiuosi, kad tos ligos nėra, bet tą kelią turiu praeiti. Nepaisant savijautos, savimi rūpinkitės, tikrinkitės, tyrimai yra reikalingi ir tai yra pagrindinis dalykas, kas gali užtikrinti ir sėkmę – pasitikėjimas medikais, rūpinimasis savimi“, – kalbėjo jis.

Premjeras pridūrė, kad gyventi reikia dėl svarbių, kilnių tikslų, reikia mylėti savo artimuosius: „To linkiu visiems.“

Prieš S.Skvernelio atėjimą pas žurnalistus jo komanda paprašė žurnalistų laikytis tam tikro atstumo – toks prašymas buvo neįprastas, nes paprastai televizijų operatoriai bei fotografai gali netrukdomi sekioti premjerą. S.Skvernelis per spaudos konferenciją paaiškino, kad jam dabar pavojingos infekcijos, todėl jis vengia būti per arti žmonių.

Prezidentas neseniai pasirašė dekretą, kuriuo iki spalio mėnesio S.Skverneliui buvo leista esant poreikiui turėti nedarbingumą. Kaip trečiadienį paaiškino S.Skvernelis, buvo sutarta, kad pasijutęs blogiau jis nedirbs.

„Kitos procedūros bus atliekamos dienos stacionare. Vieną dieną ryte ateinu, per pietus išeinu. Kai galėsiu pilnu pajėgumu tęsti darbus – tą darysiu. Kai negalėsiu, mane pavaduos (energetikos ministras – red.) Žygimantas Vaičiūnas“, – pabrėžė jis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s