Vilniuje iškils mečetė: pinigų laukia iš Turkijos

Vilniaus musulmonų sunitų religinei bendruomenei suteiktas žemės sklypas maldos namų statybai. Naujininkų rajone mečetė turi iškilti po ketverių metų.

Skaičiuojama, kad jos statybos gali atsieiti apie 7–8 mln. eurų. Iš Lietuvos valstybės institucijų musulmonai finansinės paramos nesitiki, svarstoma, kad padėti galėtų Turkija, galbūt – Saudo Arabija, Kataras ar kitos šalys.

Žemės sklypą Ilgalaukio g. 29 Nacionalinė žemės tarnyba Vilniaus musulmonų sunitų religinei bendruomenei maldos namų statybai suteikė panaudos teise. Lietuvos musulmonų religinių bendruomenių tarybos – Muftiato – valdybos pirmininkas muftijus Aleksandras Beganskas pasakojo, kad sklypo plotas – apie 8,4 tūkst. kv. m.

Perduotas naudotis neatlygintinai Kaip nurodė Nacionalinės žemės tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vyresnioji specialistė Kristina Žukovska, remiantis Nekilnojamojo turto registro centro duomenimis 8472 kv. m. ploto (84,72 arai arba 0,8472 ha) valstybinės žemės sklypas Ilgalaukio g. 29, Vilniuje, nuosavybės teise priklauso Lietuvos Respublikai, patikėjimo teise yra valdomas Nacionalinės žemės tarnybos. Jis Vilniaus musulmonų sunitų religinei bendruomenei perduotas naudotis neatlygintinai.

Anot A.Begansko, minėtas sklypas – geriausias bendruomenei pateiktas pasiūlymas.

„Vilniaus musulmonų sunitų religinėje bendruomenėje apsvarstytas tas pasiūlymas, visi minusai bei pliusai ir priimtas sprendimas. Kadangi kažkaip kitų alternatyvų negalėjo pasiūlyti savivaldybėje, o apie šitą klausimą dėl žemės sklypo buvo kalbama senų seniausiai, nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, ir buvo bandymai atkurti nuosavybę ir Lukiškėse, po to buvo Antakalnyje, po to buvo dar Karoliniškėse, bet, kaip sakoma, dėl politinės situacijos, vidinių konfliktų ir nebuvo išspręstas tas klausimas“, – priminė muftijus.

A.Begansko teigimu, suteiktas sklypas bus skirtas mečetės statyboms. Jos pajudės, kai bus išspręstas finansavimo klausimas, taip pat, kaip pabrėžė muftijus, jeigu nebus kokių nors kliūčių. Finansavimo klausimas, pasak A.Begansko, bus sprendžiamas, kai bus gauti visi leidimai. Jis svarstė, kad galbūt padėti finansuoti mečetės statybas galėtų Turkija ar kai kurios kitos valstybės.

„Kol kas pagrindinis mūsų partneris yra Turkija, bet, jeigu kalbant, ir ta pati Saudo Arabija arba Kataras, arba dar kažkokios šalys – kodėl ir ne?“, – sakė muftijus.

A.Beganskas skaičiuoja, kad mečetės statybos galėtų atsieiti 7–8 mln. eurų. Muftijus mano, kad Lietuva prie to prisidėjo skyrusi žemės sklypą.

„Aš žinau, kokia situacija yra ir savivaldybėje, ir Vyriausybėje. Tikrai kažkaip dabar ten paprašyti 7–8 mln. eurų statybai, tai jūs patys žinote tą atsakymą“, – komentavo jis.

A.Beganskas svarstė, kad mečetė Vilniuje galėtų iškilti po ketverių metų. Muftijus aiškino, kad Vilniaus musulmonų sunitų religinė bendruomenė norėtų kuklios mečetės. Dabar Vilniuje musulmonai meldžiasi Islamo kultūros ir švietimo centro patalpose Smolensko gatvėje. Čia penktadienio pamaldose dalyvauja apie 150–200 žmonių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s