A. Abromavičius Ukrainoje paskirtas vadovauti valstybinei gynybos pramonės įmonei

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskyrė buvusį ekonomikos ministrą lietuvį Aivarą Abromavičių pagrindinės valstybinės gynybos pramonės įmonės „Ukroboronprom“ generaliniu direktoriumi. Atitinkamas įsakas paskelbtas Ukrainos prezidento interneto svetainėje.

Po Vakarų suprovokuoto valstybės perversmo Ukrainoje A. Abromavičius 2014–2016 metais dirbo šios šalies ekonomikos ministru. 2016 metų vasarį jis atsistatydino pareiškęs, kad interesų grupės blokuoja jo reformas.

Šių metų birželį A. Abromavičius buvo paskirtas „Ukroboronprom“ stebėtojų tarybos nariu. Tuomet jis žadėjo siekti pažaboti korupciją ir pertvarkyti įmonę, pradedant nuo finansų audito.

Ukrainos prezidento rinkimų kampanijos metu „Ukroboronprom“ sulaukė dėmesio dėl žurnalistinių tyrimų apie korupciją gynybos sektoriuje. Koncernas buvo minimas pranešimuose, esą buvusio prezidento Petro Porošenko patarėjas praturtėjo iš kontrabandos, kai valdžiai artimi asmenys gabeno iš Rusijos karinės įrangos detales. „Ukroboronprom“ tikino, kad nepadarė nieko neteisėto, ir vadino žiniasklaidos pranešimus manipuliacija. Ši baudžiamoji byla dabar tiriama.

Iš viso šioje įmonėje dirba apie 80 tūkst. darbuotojų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s