Savivalė: prie Vrublevskių bibliotekos vėl pakabinta atminimo lenta Jonui Noreikai

Kol prie prezidentūros ketvirtadienio vakarą mitingavo sostinės mero sprendimu nuimti atminimo lentą Jonui Noreikai pasipiktinę asmenys, ant Vrublevskių bibliotekos sienos buvo pakabinta nauja atminimo lenta Generolio Vėtrai. Skanduojant „Lietuva“ ji buvo atidengta.

Apie 18 valandą prie Vrublevskių bibliotekos pririedėjo automobilis. Iš jo išlipę vyrai pasistatė pastolius ir ėmėsi atminimo lentos kabinimo darbų. Jiems pradėjus darbus atėjo policijos pareigūnas ir paklausė ką šie daro. Vyrai pareigūnams nieko konkretaus neaiškino, tuo metu prie bibliotekos esantys žmonės replikavo, kad čia atstatoma tai, kas buvo.

Didžiajai daliai mitinguotojų esant prie prezidentūros, prie Vrublevskių bibliotekos viso veiksmo laukė kelios dešimtys žmonių su Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis.

Vienas policijos pareigūnas lentos kabinimą fiksavo su filmavimo kamera. Vėliau policijos pareigūnai su kažkuo susiskambino ir ėmė reikalauti darbininkų paaiškinti, ar šie turi leidimus kabinti lentą.

Anot pareigūno, policijoje greičiausiai bus pradėtas tyrimas dėl galimų teisės pažeidimų, atliktų darbų neturint tam leidimo, tačiau ar tikrai taip bus, jis svarstyti nenorėjo, tiesiog neatmetė tokios galimybės. „Gal išvis nieko nebus, gal nebus nustatyta jokio teisės pažeidimo, jei bus nustatyti požymiai, vertinsime, kokie“, – pridūrė jis.

Pakabinus lentą paaiškėjo, kad renginio organizatorių „Pro Patria“ vadovo Vytauto Sinicos net nėra Vilniuje – jis sakė išvykęs į konferenciją.

Tačiau vėliau paaiškėjo kad tai buvo savivalės aktas. Oficialus Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos sutikimas ant jos pastato pakabinti atminimo lentą karininkui Jonui Noreikai duotas nebuvo. Be to Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras pasakė, kad akcijos iniciatoriai negavo visų reikiamų leidimų, nes į departamentą kreipėsi tik akcijos dieną. Tačiau esant tokiam visuomenės susipriešinimui nei Vrublevskių bibliotekos nei Kultūros paveldo departamentas lentos pakabinimui iš esmės neprieštarauja todėl ji galėtų likti ją įteisinus.

Saviems – viskas, kitiems – įstatymas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s