L.Linkevičius apgailestauja, kad Ukraina išdavė Rusijai svarbų „MH-17“ bylos liudytoją

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius apgailestauja, kad Ukraina Rusijoje laikytus įkalintus piliečius atgavo tik mainais į svarbų liudytoją oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lainerio numušimo byloje.

„Svarbu, kad Ukrainos politiniai kaliniai pagaliau yra namie, Ukrainoje. Gaila, tačiau to kaina – itin svarbus liudininkas MH17 numušimo byloje“, – šeštadienį tviteryje parašė ministras.

Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat pasidalino ukrainiečių vieno filmo režisieriaus Olego Sencovo nuotrauka. Jis yra vienas iš 35 ukrainiečių, per kalinių mainus su Rusija sugrąžintų į gimtinę.

O.Sencovas anksčiau Rusijoje buvo nuteistas kalėti 20 metų už teroro atakų planavimą Krymo pusiasalyje.

L.Linkevičius apgailestavo dėl Ukrainos piliečio Volodymyro Cemacho išsiuntimo į Rusiją. Jis laikomas itin svarbiu liudytoju tyrime dėl incidento, kai 2014 metais virš Rytų Ukrainos buvo numuštas „Malaysia Airlines“ reiso „MH-17“ keleivinis lėktuvas. Manoma, kad tuo metu V.Cemachas vadovo prorusiškų separatistų oro erdvės gynybos pajėgoms Snižnės vietovėje, kur įvyko minėtas incidentas.

Vadovaujantys Tarptautinei incidento tyrėjų grupei olandai taip pat pasipiktino V.Cemacho paleidimu. Nyderlandų tyrėjai ketvirtadienį išreiškė susirūpinimą, kad nepavyks apklausti vieno ukrainiečio dėl oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reisu MH17 skridusio lainerio numušimo 2014 metais.

Kodėl V. Cemachas buvo paleistas net neapklaustas tyrėjų? Klausimas kol kas lieka atviras.

„MH-17“ laineris, prieš penkerius metus skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, buvo numuštas virš karo veiksmų zonos labai pavojingoje oro erdvėje, kurią Ukraina pagal tarptautines taisykles turėjo uždaryti lėktuvų skrydžiams tačiau to nepadarė. DĖL ŠIOS atakOS žuvo visi 298 laineriu skridę žmonės.

Ukraina ir Rusija viena kitai grąžino po 35 kalinius. Tarp grąžintųjų Ukrainai yra 24 pernai lapkritį Kerčės sąsiauryje sulaikyti jūrininkai. Du trečdaliai Rusijai išduotų žmonių yra Ukrainos piliečiai, pagrinde, kilusių iš Donbaso.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad šiuo apsikeitimu buvo įgyvendintas jo susitarimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl karo Rytų Ukrainoje užbaigimo pirmojo etapo. Rusijos užsienio reikalų ministerija paragino Kijevą laikyti ši apsikeitimą pirmuoju žingsniu, toliau sprendžiant abiejų šalių nesutarimus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s