Ukrainos ir Rusijos kalinių apsikeitimas: kas tai buvo

Šeštadienį Ukraina bei Rusija apsikeitė 35 kaliniais: lėktuvais iš Maskvos ir Kijevo jie atvyko atitinkamai į Ukrainos bei Rusijos sostines. Tai buvo emocinga pabaiga intensyvių Kijevo ir Maskvos derybų, kurios truko ilgą laiką.

Tarp 35 žmonių, sugrįžusių į Ukrainą buvo ir 24 jūreiviai pažeidę Rusijos valstybės sieną prie Krymo P. Porošenko įsakymu2018-tųjų lapkritį. Be jų į Ukrainą sugrįžo vieno filmo režisierius (ar kas nors girdėjo apie jo filmus prieš sulaikymą?) Olegas Sentsovas. Juos Borispolio oro uoste pasitiko Ukrainos prezidentas Vladymyras Zelenskis.

Mainais į tai Maskva irgi gavo 35 žmones. Tačiau nuostabus faktas – Rusijos piliečių tarp jų tebuvo tik 12: dar 22 yra Ukrainos piliečiai ir vienas – Moldavijos. O kaip gi “Rusijos karinė agresiją prieš Ukrainą“?! Kas ten kariauja: Rusijos kariuomenė ar vietiniai Ukrainos piliečiai (kurių tarp išsiųstų kalinių buvo net du trečdaliai)? Išeina kad Ukraina iškeitė savo piliečius į savo piliečius??? Faktiškai ji išdavė savo žmones nes jie yra „netokie“.

Tarp atvykusių į Maskvą žmonių turbūt labiausiai pastebimas buvo Rusijos valstybinių žinių reporteris irgi Ukrainos pilietis Kirilas Vyšinskis, kurį Ukrainos valdžia kaltino valstybės išdavyste.

Ukrainoje 2014-tais metais įvykus valstybės perversmui į valdžią atėjo nacionalistinių antirusiškų pažiūrų veikėjai todėl šalyje prasidėjo politinė suirutė. Nesutikę su tokia įvykių eiga Krymo gyventojai per referendumą prisijungė prie Rusijos, o Donbase prasidėjo pilietinis karas kurį Ukrainos bei kai kurie Lietuvos politikai vadina karu prieš Rusiją. Tiktai šiame kare abipus fronto liniją kariauja ukrainiečiai…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s