Dar vienas VSAT pareigūnas atsisveikins su tarnyba, šįkart – dėl kontrabandinių cigarečių

Pasienietis – kontrabandininkas. Skamba keistai? Bet realiai!

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Imuniteto valdybos pareigūnai demaskavo automobilio slėptuvėse kontrabandines cigaretes vežusį kolegą. Su įkalčiais įkliuvusiam pasieniečiui gresia griežčiausia bausmė – atleidimas iš tarnybos. Užuot kovojęs prieš kontrabandą jis ja vertėsi.

Trečiadienį ryte Varėnos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties skyriaus Varėnos komandos pareigūnai Vilniaus rajone, kelyje Šumskas – Vilnius, patikrinti sustabdė lengvąjį automobilį „Toyota Avensis“. Jį vairavo 31 metų neuniformuotas Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos vyresnysis pasienietis. Pareigūnas ne tarnybos metu automobiliu buvo išvykęs į Baltarusiją ir grįžo iš jos per Šumsko pasienio kontrolės punktą.

VSAT Imuniteto valdyba jau turėjo informacijos, kad šis pasienietis gali gabenti neteisėtą krovinį, tad automobilis buvo patikrintas itin atidžiai. Paaiškėjo, kad už „Toyota Avensis“ priekinių sėdynių apmušalų, galinėse durelėse bei už bagažinės apdailos VSAT pareigūnas išslapstęs vežė 1428 pakelius cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo ir gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena. Cigarečių gabentojui už tai gresia bauda nuo 5 200 iki 6 000 eurų. Teismas taip pat gali konfiskuoti transporto priemonę, kuria vežti nelegalūs rūkalai.

VSAT pareigūnas po apklausos paleistas. Dėl jo veiksmų pradėtas tarnybinis patikrinimas. Pusdešimtų metų sienos apsaugos sistemoje dirbusiam pasieniečiui gresia griežčiausia Vidaus tarnybos statute numatyta bausmė – atleidimas iš tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą.

Anksčiau du tos pačios rinktinės pasieniečiai atsisveikino su tarnyba dėl 2 butelių šnapso bei 1 butelio vyno.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s