Vadovybės apsaugos departamentą planuojama reorganizuoti į savarankiška įstaiga

Vidaus reikalų ministerija (VRM) planuoja reorganizuoti šalies valdovus saugantį Vadovybės apsaugos departamentą (VAD). Dabar jis yra pavaldus VRM. Įgyvendinus pertvarką, VAD taptų savarankiška biudžetine įstaiga ir vadintųsi Vadovybės apsaugos tarnyba. Atitinkami įstatymo projektai įregistruoti šią savaitę.

„Pagal pirminį įstatymo projekto variantą VAD, tapdamas savarankiška tarnyba, užtikrintų efektyvesnę veiklą, visišką jai pavestų funkcijų įgyvendinimą ir pagerintų darbo sąlygas darbuotojams, pakeltų tarnybos prestižą“, – pranešė VRM.

Siūloma įtvirtinti naują pareigūnų karjeros ir darbo apmokėjimo sistemą, nustatant kintamą pareiginę algą, priklausančią tik nuo pasiekimų tarnyboje. Paskirtam į pareigas žmogui būtų nustatoma pirmoji iš šešių galimų tarnybos pakopų. Pareigūno tarnybą įvertinus labai gerai arba tris kartus iš eilės – gerai, būtų nustatoma aukštesnė tarnybos pakopa, lemianti didesnę pareiginę algą. Kiekvienai pareigybei siūloma nustatyti šešias tarnybos pakopas, taigi ir šešis pareiginės algos variantus. Anot ministerijos, tai leistų ilgesnį laiką motyvuoti pareigūnus siekti geriausių darbo rezultatų išliekant tose pačiose pareigose ir nedelsiant reaguoti į veiklos rezultatų suprastėjimą.

Tačiau po pertvarkos būtų atsisakoma šiuo metu pareigūnams mokamų butpinigių ir važiavimo išlaidų kompensavimo, dalis pareigūnų neteks turėtos priemokos už darbą, kuris tiesiogiai susijęs su saugomų asmenų fizine apsauga. VRM teigimu įsigaliojus įstatymui iš karto pareigūnų darbo užmokestis ženkliai nepasikeistų, tačiau „jiems atsivertų didesnės karjeros perspektyvos, o maksimalus siūlomas darbo užmokestis galėtų būti pasiektas per kelerius ar net keliolika metų“.

Reikšmingesnis darbo užmokesčio padidėjimas iš karto įsigaliojus įstatymui (iki 28 proc.) numatomas tik žemiausias pareigas einantiems pareigūnams arba į jas dar tik pretenduojantiems asmenims.

Kuriamai Vadovybės apsaugos tarnybai siūloma pavesti ir naują funkciją – Lietuvos diplomatinių atstovybių užsienyje apsaugą. Dabar šią funkciją atlieka policijos rinktinė „Vytis“. Matyt, įgyvendinant VAD reorganizaciją bus optimizuota ir rinktinė „Vytis“.

Vadovybės apsaugos departamentas saugo Lietuvos prezidentą, ministrą pirmininką ir Seimo pirmininką bei oficialius Lietuvos svečius. Institucija taip pat saugo Prezidentūrą, Vyriausybę, Seimą, Turniškių rezidencijas, kitus objektus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s